Zwycięstwo Pogoni w hitowym starciu

Siedlce Pon. 16.10.2023 09:09:56
16
paź 2023

W niedzielę, 15 października w Stężycy doszło do spotkania na szczycie. Miejscowa Radunia pewna swojego gruntu przyjmowała rozpędzoną w ostatnich tygodniach Pogoń. Był to, także mecz jednych z najlepszych defensyw ligi.

Wbrew temu już po 10 minutach było 1:1, ale po kolei. Już w 1. minucie Danu Spătaru dośrodkował z rzutu rożnego w pole karne, a Dmytro Baszłaj wykorzystał złe ustawienie pogonistów i zdobył otwierającą bramkę. Gospodarze próbowali iść za ciosem i to oni prowadzili grę. Natomiast w 9. minucie Jakub Sinior przejął piłkę tuż przed własnym polem karnym. W samotnym rajdzie minął niemal całe boisku i będąc pod drugim polem karnym, podobnie jak to miało miejsce w meczu ze Skrą niezbyt mocno, ale bardzo skutecznie zmieścił piłkę przy lewym słupku. Po wyrównaniu gra się uspokoiła. W doliczonym czasie gry biało-niebiescy mieli rzut wolny, ale strzał Damiana Szyprutowskiego nie był zbyt groźny dla Kacpra Tułowieckiego.

Po zmianie stron Pogoń więcej grała piłką, lecz to relatywnie nie przełożyło się na gole czy nawet groźne sytuacje bramkowe. Radunia nie była bierna i miała swoje szanse, dwukrotnie próbował Mateusz Kuzimski. Natomiast obie te sytuacje spaliły na panewce. Pod koniec spotkania po rzucie rożnym poprzeczka uratowała siedlczan. Pogoń też naciskała, ale gospodarze dobrze się bronili. Gdy wydawało się, że będzie remis wówczas Piotr Prydoł otrzymał podanie przed polem karnym, wbiegł do środka i stzrelił nie do obrony. Nerwowo było do samego końca, ale pogoniści zachowali spokój i dowieźli niezwykle ważne 3 punkty do końca.

Kolejne spotkanie Pogoń rozegra u siebie w poniedziałek, 23 października o 18:15 z rezerwami Zagłębia Lubin.