Region

Parada Rolnicza w Siedlcach

Siedlce Sob. 18.05.2024 10:36:52
18
maj 2024

W sobotę, 18 maja ulicami Siedlec przejechała parada rolników protestujących przeciwko wprowadzeniu przepisów związanych z Zielonym Ładem, a co za tym idzie m.in. : wzroście cen żywności, rosnącej cenie energii elektrycznej, wejściu nowych podatków, konieczności przymusowych remontów klimatycznych budynków, końcu kotłów na paliwa kopalne oraz obowiązkowi instalacji fotowoltaicznych na dachach oraz braku możliwości rejestracji aut spalinowych.

Rolnicy przejechali ciągnikami ulicami Siedlec: Północną, Jana Pawła II, Kazimierzowską, Starowiejską, Piłsudskiego aż pod Starostwo Powiatowe w Siedlcach, gdzie odbyła się konferencja prasowa organizatorów wydarzenia m. in. Łukasza Komorowskiego kandydującego do Parlamentu Europejskiego. Na konferencję był zaproszony także Prezydent Miasta Siedlce, Tomasz Hapunowicz, ale nie pojawił się na spotkaniu.

Rolnicy podczas konferencji podkreślali, że szukają przede wszystkim dialogu i porozumienia, a sama pikieta i podejmowane działania mają charakter pokojowy. Jak zaznaczyli strajkujący, rolnicy walczą po prostu o swój byt, walczą także dla ludzi. Celem konferencji miało być podniesienie świadomości lokalnej społeczności na temat obecnej sytuacji w rolnictwie.

Po godzinie 12.00 rolnicy przejechali ulicami miasta: Piłsudskiego, Wojskową, Sokołowską, Jagiełły, Prusa, Poniatowskiego aż do ulicy Północnej, gdzie zakończył się przejazd parady rolniczej.
Kamil Skorupski/Katarzyna Chacińska

2 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.
ŻUK 100 Niedz. 19.05.2024 12:53:03

Przeciwko komu był ten protest,część organizatorów to żelazny elektorat psl-u a przecież te teraz rządzą ,nic nie rozumiem a reszta pcha się do koryta . Dobrze że normalni rolnicy to olali.

Bolek małolepszy Sob. 18.05.2024 18:13:27

Po za grupką demonstrantów widowni nie było, więc brak zainteresowania tematem