Sport

Twarda skóra coraz bliżej

Siedlce Wt. 01.08.2023 11:10:44
01
sie 2023

W sobotę, 26 sierpnia odbędzie się jedno z najbardziej oczekiwanych wydarzeń sportowych ziemi siedleckiej – wyścig kolarski wokół powiatu siedleckiego „Twarda Skóra”. To spektakularny wyścig rowerowy, który przyciąga zarówno doświadczonych kolarzy, jak i entuzjastów tego pięknego sportu. Gospodarzem tegorocznej edycji jest Gmina Zbuczyn. Wciąż trwają zapisy.

W tym roku „Twarda Skóra” ma dla swoich uczestników niespodziankę w postaci dwóch tras. Pierwsza licząca 212 km, to główny dystans wyścigu. Druga trasa liczy 109 km i jest to tzw. „Mała Twarda Skóra”.

Ambasadorem tegorocznej edycji „Twardej Skóry” został Mikołaj Pytla, znany jako Król Rowerów. Jego obecność na wyścigu stanowić będzie nie tylko dodatkową motywację, ale również inspirację dla wszystkich uczestników.

Gościem specjalnym, tak jak w ubiegłym roku będzie Cezary Zamana, mistrz Polski z 1999 roku oraz zwycięzca Tour de Pologne z 2003 roku.
Swój udział można zgłosić na stronie www.twardaskora.pl.

Patronat honorowy nad wydarzeniem objęli: Marszałek Województwa Mazowieckiego Adam Struzik, Starosta Siedlecki Karol Tchórzewski, Prezes Mazowieckiej Regionalnej Organizacji Turystycznej Izabela Stelmańska, Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Siedlcach.

Partnerem Wydarzenia jest Samorząd Województwa Mazowieckiego oraz Stowarzyszenie Ośrodek Kultury i Aktywności Lokalnej w Krzesku.

Organizatorem wydarzenia jest Lokalna Grupa Działania Ziemi Siedleckiej, we współpracy z gminami powiatu siedleckiego: Gminą Domanice, Gminą Korczew, Gminą Kotuń, Gminą Mokobody, Miastem i Gminą Mordy, Gminą Paprotnia, Gminą Przesmyki, Gminą Siedlce, Gminą Skórzec, Gminą Suchożebry, Gminą Wodynie i Gminą Zbuczyn.

Patronat medialny nad wydarzeniem sprawują Katolickie Radio Podlasie i portal Podlasie24.pl.

Inf. Pras.

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.