Sport

Biegi Niepodległościowe 2023 w Siedlcach

Siedlce Sob. 11.11.2023 15:47:18
11
lis 2023

W sobotę, 11 listopada Siedlecki Klub Sportowy FENIKS jak co roku zorganizował Siedleckie Biegi Niepodległościowe w ramach obchodów Święta Niepodległości. Każdy z uczestników na mecie biegu otrzymał własny niepodległościowy medal.

Celem wydarzenia było symboliczne upamiętnienie odzyskania Niepodległości przez Polskę, promocja Miasta Siedlce, rozwój aktywności fizycznej razem z rodziną oraz integracja lokalnej społeczności. Start i meta biegów znajdowała się przy Urzędzie Miasta Siedlce.

W ramach rozgrywek odbył się bieg główny – sztafeta na 10 km, biegi dla dzieci w wieku 7-8 lat (1-2 klasa) na dystansie 300 m, biegi dla dzieci w wieku 9-10 lat (3-4 klasa) na dystansie 500 m, biegi w kategorii wiekowej 11-12 lat (5-6 klasa) na dystansie 500 m oraz bieg osób z niepełnosprawnością na dystansie 500 m, bieg dla dzieci w wieku 13-14 lat (7-8 klasa) na dystansie 1 km, bieg dla dzieci w wieku 15 lat i starsi (szkoły średnie) na dystansie 1 km, a także sztafeta rodzinna na dystansie 3×500 m.

Trasa biegu głównego prowadziła ulicami: Pułaskiego, Kilińskiego i przy Skwerze Niepodległości. W biegu głównym mógł wziąć udział każdy, kto w dniu zawodów ukończył 14 lat. Limit uczestników na wszystkie biegi jaki wprowadzono wynosił 500 osób.

Każdy z uczestników na mecie biegu otrzymał własny niepodległościowy medal. W konkursie nagradzane pucharami były miejsca 1-3 z podziałem na kategorię chłopców i dziewcząt. W rozgrywkach szkół, laureatem zostawała placówka, która uzyskała największą ilość punktów, z podziałem na szkoły podstawowe i ponadpodstawowe. W biegu głównym, sztafecie wprowadzono podział na kategorię mężczyzn, kobiet oraz mieszaną.

Organizatorem wydarzenia był Siedlecki Okręgowy Związek Lekkiej Atletyki. Wsparcie finansowe pozyskano od Siedlce Miasta Przyjaznego, które wspierane jest przez:
Miasto Siedlce, Ludowe Zespoły Sportowe oraz Rządowy Program KLUB 2023.

Wyniki siedleckich Biegów Niepodległościowych 2023 wkrótce na stronie organizatora pod adresem: https://fenikssiedlce.pl/


Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Katarzyna Chacińska

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.