Region

Rozbudowa Mazowieckiego Szpitala Wojewódzkiego w Siedlcach w toku

Siedlce Wt. 12.09.2023 17:02:36
12
wrz 2023

W Mazowieckim Szpitalu Wojewódzkim w Siedlcach trwają intensywne prace budowlane i dobudowywanie nowych pomieszczeń Oddziału Wewnętrznego. Przede wszystkim w toku są prace modernizacyjne i rozbudowa budynku D szpitala, gdzie dotychczas znajdowały się poradnie specjalistyczne.

Kluczowym celem modernizacji jest nie tylko rozbudowa kompleksu szpitalnego, ale także dostosowanie go do wszystkich wymogów przeciwpożarowych i innych oraz zakup i zamontowanie nowych wind dla pacjentów leżących. Do szpitala zostaną dobudowane także pomieszczenia służące do zabiegów ambulatoryjnych. Trwająca rozbudowa oddziału wewnętrznego szpitala jednocześnie ma na celu zwiększenie liczby łóżek do ponad 70 oraz utworzenie pomieszczeń zaplecza zabiegowego. Podwojenie liczby łóżek jest odpowiedzią na rosnącą liczbę pacjentów wymagających hospitalizacji na oddziałach wewnętrznych w regionie.

Na czas remontu pacjentów czekają liczne utrudnienia. Częściowo nieczynny jest parking od strony ul. Poniatowskiego, a poradnie zostały przeniesione do budynków od strony Jana Pawła II i od Bema. Najlepiej ograniczyć dojazd do szpitala samochodem ze względu na zastawienie części parkingu materiałami oraz maszynami potrzebnymi do budowy.

Dariusz Młynarczyk, członek zarządu szpitala w rozmowie z Katolickim Radiem Podlasie o obecnie trwających pracach podkreślił, że mimo czasowych utrudnień, szpital pracuje normalnie, a cała inwestycja jest kluczowym aspektem, by zwiększyć dostępność świadczeń dla pacjentów oraz skrócić terminy czekania na hospitalizację. Inne budynki przejęły obecnie pracę poradni specjalistycznych. Na stronie internetowej szpitala i korytarzach placówki są wszystkie niezbędne informacje o nowej organizacji ruchu.

Prace modernizacyjne mają zakończyć się jesienią 2024 roku. Inwestycja została sfinansowana ze środków Samorządu Województwa Mazowieckiego.

Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Katarzyna Chacińska

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.