Drohiczyn

Na polskich mogiłach w Katyniu znów zapłonęły znicze. Dotarli tam motocykliści

Region Czw. 13.06.2024 22:24:42
13
cze 2024

Każdy rajd jest inny, a ten w z wielu względów był wyjątkowy. W 2. Motocyklowym Rajdzie Pamięci Generała Andersa z motocyklistami podróżowała młodzież z Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży. Jechali busem, wieźli paczki z pomocą dla Polaków rozsianych po świecie i dla dzieci. Przed wyjazdem z Rajdem Pamięci Generała Andersa, młodzież w ramach inicjatywy „Polak z sercem” zbierała dary, które w ramach rajdu zawieźli do odwiedzanych krajów, mieszkających tam Polaków, ale też innych spotkanych osób.

2. Motocyklowy Rajd Pamięci Generała Andersa jechał w tym roku przez Kazachstan, Kirgistan, Tadżykistan i Uzbekistan. Tę trasę przejechali wszyscy, a potem zdarzyło się coś wyjątkowego, dwaj motocykliści wybrali trasę niedostępną dla zorganizowanej grupy. Kontynuując dzieło zapoczątkowane przez ś.p. Komandora Wiktora Węgrzyna,  postanowili dotrzeć tam, gdzie wszystko się zaczęło. Pojechali przez Rosję i dotarli do Katynia.

Rajd zorganizowany przez Fundację Rajd Katyński i Stowarzyszenie Kocham Polskę, patronatem medialnym objęło Katolickie Radio Podlasie i portal podlasie24.pl.

O wyjątkowej podróży na motocyklach przez cały czas trwania rajdu na antenie Katolickiego Radia Podlasie opowiadali goście Agnieszki Bolewskiej-Iwaniuk.
Foto: Stowarzyszenie Kocham Polskę
Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Agnieszka Bolewska-Iwaniuk
+48.600262129

1 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.
Barbara Czw. 13.06.2024 21:55:24

Piekna rzecz taki rajd, muszę namówić syna