Siemiatycze

Kolejny raz wsiadł za kółko po alkoholu

Region Sob. 25.03.2023 13:10:59
25
mar 2023

Siemiatyccy policjanci kolejny raz zatrzymali nietrzeźwego 24-letniego kierowcę BMW. Okazało się, że tym razem miał blisko 2,5 promila alkoholu w organizmie. To już drugi raz w tym miesiącu, kiedy w takim stanie kierował samochodem pomimo sądowego zakazu. Zgodnie z kodeksem karnym za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości w okresie obowiązywania zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

Siemiatyccy policjanci patrolując centrum miasta zauważyli BMW, którego kierowca ma sądowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Mundurowi natychmiast zatrzymali auto do kontroli. W trakcie rozmowy z 24-latkiem, policjanci wyczuli od niego alkohol. Badanie alkomatem wykazało, że siemiatyczanin miał blisko 2,5 promila alkoholu w organizmie. Mężczyzna kolejny raz zdecydował się wsiąść za kółko po alkoholu. Niespełna 2 tygodnie wcześniej, wpadł w ręce policjantów, kiedy jechał tym samym autem mając 1,5 promila alkoholu w organizmie. Zgodnie z kodeksem karnym za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości w okresie obowiązywania zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych grozi do 5 lat pozbawienia wolności.
Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Agnieszka Bolewska-Iwaniuk
+48.600262129

1 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.
Zmęczony obywatel Pon. 27.03.2023 05:56:39

bezapelacyjne do pierdla. Stwarzał śmiertelne zagrożenie dla siebie, ale zwłaszcza dla innych użytkowników. Jak by sam sobie zrobił krzywdę, to na własne życzenie - trudno. Ale szkoda innych - kierowców i pieszych. Do Hajnówki z nim..