Łuków

Jeszcze nie ukończył kursu i nie zdał egzaminu na prawo jazdy, a już czeka go zakaz kierowania pojazdami

Region Czw. 13.06.2024 13:47:40
13
cze 2024

Na szczęście niegroźnych urazów doznał 19-latek, który kierując Volkswagenem staranował przęsła betonowego ogrodzenia. Okazało się, że pokrzywdzony nie ma uprawnień do kierowania pojazdami i że jest w trakcie kursu na prawo jazdy. Najprawdopodobniej w najbliższym czasie nie będzie mógł go ukończyć.

12 czerwca przed godziną 12.00 policjanci z łukowskiej drogówki zostali powiadomieni o zdarzeniu, do jakiego doszło na ulicy Bartniej. Ze zgłoszenia wynikało, że jadące najprawdopodobniej z nadmierną prędkością auto uderzyło w ogrodzenie posesji. Mundurowi którzy przyjechali we wskazane miejsce ustalili, że kierujący samochodem marki Volkswagen 19-letni łukowianin zjechał z jezdni i uderzył w betonowe ogrodzenie. Siła uderzenia była tak duża, że samochód zniszczył cztery jego przęsła. W wyniku wypadku młodzieniec doznał obrażeń ciała i został przewieziony do szpitala. Na szczęście urazy jakich doznał nie zagrażają jego życiu.

Pracujący na miejscu wypadku policjanci ustalili, że kierujący Volkswagenem 19-latek był trzeźwy i że nie ma on prawa jazdy. Młodzieniec mówił im, że jest w trakcie robienia kursu na prawo jazdy. Jak widać to było jednak za wcześnie by samodzielnie kierował samochodem. Wkrótce jego sprawa znajdzie swój finał w sądzie. 19-latkowi grozi wysoka grzywna i co najmniej pół roczny zakaz kierowania pojazdami. W tym czasie nie będzie mógł ukończyć kursu i zdać egzaminu na prawo jazdy.

Policja po raz kolejny apeluje do kierowców o zachowanie rozsądku na drodze i jazdę zgodną z przepisami. Nadmierna prędkość to nadal jedna z głównych przyczyn wypadków drogowych. Jadąc za szybko ryzykujemy życie i zdrowie swoje oraz innych uczestników ruchu drogowego. Dodatkowo przypominamy, że za kierowanie bez prawa jazdy grzywna wynosi co najmniej 1500 zł i sąd orzeka nie krótszy niż półroczny zakaz prowadzenia pojazdów.asp. szt. Marcin Józwik

3 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.
Obserwator Czw. 13.06.2024 17:26:37

Tak wychodzi bez stresowe wychowanie więcej Patologi!!¡!!!!i na drogach a gdzie testy psychologiczne ,?????

kierowca Czw. 13.06.2024 14:12:56

a rodzice zapłacą za szkody / plot/ a samochód do kasacji

Emerytka Czw. 13.06.2024 13:20:43

To sobie pojeździł.