Siemiatycze

Duże zainteresowanie służbą w jednostce wojskowej w Czartajewie

Region Sob. 09.12.2023 10:55:50
09
gru 2023

Formowanie Batalionu Czołgów utworzonego przed miesiącem w Czartajewie w powiecie siemiatyckim cały czas trwa. Przybywa infrastruktury i żołnierzy. Nie brakuje chętnych do służby w wojsku, także w tej nowej jednostce. Zainteresowani służbą mogą zgłaszać się do najbliższego Wojskowego Centrum Rekrutacji, dotyczy to zarówno osób z przeszkoleniem wojskowym jak i cywili - wyjaśnia dowódca jednostki w Czartajewie, ppłk Marcin Michalski.

- Jest dość duże zainteresowanie jednostką, duże zainteresowanie służbą w tej jednostce. Raz w tygodniu jestem w Wojskowym Centrum Rekrutacji w Bielsku Podlaskim i w Siedlcach, tam spotykam się z grupą ludzi, którzy chcę zasilić Batalion Czołgów w Czartajewie.

Tworzenie jednostki wojskowej w Czartajewie rozpoczęto od terenów przekazanych przez powiat siemiatycki. Batalion uruchomiono w pobliżu Zespołu Szkół Technicznych z przyległą bogatą bazą sportową. W szkołach średnich w Czartajewie i Siemiatyczach działają oddziały przygotowania wojskowego. W gminie Nurzec Stacja zbudowano profesjonalną strzelnicę. Wszystkie te działania służą podniesieniu bezpieczeństwa mieszkańców.

Trwająca intensywna rozbudowa infrastruktury wojskowej w Czartajewie łączy się też ze wzmożonym ruchem pojazdów ciężkich, dlatego nasz rozmówca zwraca się do mieszkańców o wyrozumiałość i cierpliwość.

Batalion Czołgów w Czartajewie oficjalnie otwarto 12 listopada (br.), wcześniej nie było w tej miejscowości wojska, a jedyna jednostka wojskowa w powiecie siemiatyckim została zlikwidowana w roku 1999. Po miesiącu od wciągnięcia flagi na maszt na terenie nowej jednostki wojskowej, z dowódcą Batalionu, ppłk Marcinem Michalskim rozmawiała Agnieszka Bolewska-Iwaniuk. POSŁUCHAJ


Foto: ABol / Archiwum
Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Agnieszka Bolewska-Iwaniuk
+48.600262129

3 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.
POLAK Pon. 11.12.2023 06:32:11

Czyli rozumiem, że jak Rosjanie wejdą to Pan Panie Andrzeju nogi za pas i chodu..... No cóż, Przykre. Ukłony dla WP. Dobrze że tu są. Kto Kocha Polskę ten wie co powinien robić w przypadku agresji. Jeszcze Polska Nie Zginęła...

Andrzej Niedz. 10.12.2023 10:28:32

wojsko, najwieksza strata czasu ever, lepiej pisac poematy jak sie za krajem teskni przy lampce wina w paryzu

Osator Pon. 11.12.2023 09:26:59

Napisał to poeta bez wykształcenia i z promilami we krwi