Wystawa fotografii Karoliny Ignut i Cezarego Michońskiego
Siedlce
Pt. 17.01.2025 13:29:29
17
sty 2025
sty 2025
Aż dwa wernisaże fotograficzne, pierwszy - „Wartość fotografii, obrazu, tworzenia” Karoliny Ignut, drugi -„Nie/rzeczywiste” Cezarego Michońskiego odbyły się 16 stycznia w Akademickiej Galerii Fotografii w Siedlcach.
Dwie wystawy, dwójka różnych osób, dwa różne spojrzenia na otaczający nas świat.Jako pierwsza została otwarta ekspozycja prac fotograficznych Karoliny Ignut pt. „Wartość fotografii, obrazu, tworzenia”. Poruszała bliski dla artystki temat przemijania bliskich, trwałość uczuć w relacjach międzyludzkich i wiele wspomnień z życia jej rodziny oraz dzieciństwa. W pracach zawieszonych na ścianach Akademickiej Galerii Fotografii, artystka stworzyła pewnego rodzaju wizualny i żywy pamiętnik, ukazujący obrazy z najważniejszych momentów jej życia. Zebrani goście mogli zobaczyć fotografie ukazujące m.in. siostrę i babcię artystki. Na wystawie pojawiły się także nietypowe materiały przyozdabiające fotografie, jak dawne klisze fotograficzne czy szkło, a nawet asfalt syryjski. Wystawiona została także pamiątkowa książka do zostawienia swojego śladu artystce. Wystawa fotografii Karoliny Ignut jest pewnego rodzaju sentymentalną i bardzo emocjonalną podróżą artystki w głąb samej siebie, co pokazały reakcje gości, którzy nie kryli wzruszenia podczas otwarcia wernisażu.
Wystawa fotografii Karoliny Ignut:
Zobacz Galerię
54 Zdjęć
Karolina Ignut ukończyła studia podyplomowe z zakresu fotografii terapeutycznej w Katowicach w 2022 roku. Artystka posiada wieloletnie doświadczenie jako fotograf. Jej pierwsza indywidualna wystawa pt. „Po prostu… nic?” odbyła się w maju 2024 roku w Stacji Muranów w Warszawie. Karolina Ignut prowadziła również prelekcję o fotografoterapii podczas Festiwalu Światło Obrazu w Siedlcach na zaproszenie dr Marcina Sutryka i Agi Król.
Z kolei wystawa prac fotograficznych pt. „Nie/rzeczywiste” Cezarego Michońskiego ukazała zebranym uczestnikom, jak fotografia przez swoją nieoczywistość może prowokować do dialogu i ukazać świat z zupełnie innej perspektywy. Jak podkreślił artysta, fotografuje kompulsywnie, a zebrane zdjęcia się są przypadkowe, tworzą wspólną całość. Zaskoczeniem dla wszystkich były makrofotografie ukazujące np. ciekawe ujęcie sznurka od suszarki na pranie. Otwarcie wernisażu poprzedziło odczytanie przez kuratorki wystawy wiersza żony Cezarego Michońskiego, Ewy Michońskiej pt. „Nie/rzeczywiste”.
Wystawa fotografii Cezarego Michońskiego:
Zobacz Galerię
32 Zdjęć
Wystawa została realizowana w ramach zajęć z warsztatów z wystawiennictwa i elementów reklamy prowadzonych przez doktora Marcina Sutryka na Wydziale Sztuki UwS. Kuratorami wystawy Cezarego Michońskiego były: Natalia Rosa i Kinga Salczyńska.
0 komentarze