Z Wiarą i Męstwem 41. Piesza Pielgrzymka Podlaska dotarła na Jasną Górę

Archiwum Sob. 14.08.2021 08:33:29
14
sie 2021

14 sierpnia o poranku 41. Piesza Pielgrzymka Podlaska dotarła na Jasną Górę. Pątnicy podążali do Tronu Jasnogórskiej Pani pod hasłem „Z Wiarą i Męstwem”.

Pierwsza grupa 41. Pieszej Pielgrzymki Podlaskiej na Jasną Górę wyruszyła 31 lipca z Włodawy. W kolejnych dniach dołączały kolejne grupy. 4 sierpnia z Dęblina wyszli wszyscy pątnicy, uformowani w dziesięć grup i podzieleni na kolumny bialską i siedlecką. Po przebyciu 410 kilometrów z Białej Podlaskiej, 398 kilometrów z Włodawy i 389 kilometrów z Siedlec pielgrzymi dotarli rankiem 14 sierpnia na Jasną Górę. „Przychodzimy, aby złożyć przed Jej Cudownym Obliczem trud drogi i ofiarę wyrzeczeń. Nasze obawy i troski, radości i nadzieje, i to wszystko, co kryją nasze serca” - mówił witając pielgrzymów na wałach jasnogórskich kierownik pielgrzymki ksiądz Paweł Bielecki.

Hasłem tegorocznej pielgrzymki były słowa „Z Wiara i Męstwem”. Za wzór pątnicy obrali Błogosławionych Męczenników Podlaskich. W tym roku mija bowiem 25. rocznica ich beatyfikacji. Na przedzie pielgrzymki każdego dnia niesiona była replika Krzyża Pratulińskiego wraz z relikwiami Błogosławionych Męczenników. Każda grupa miała możliwość jego niesienia i adoracji. Podczas drogi na Jasną Górę pątnicy, za zawołaniem księdza biskupa Kazimierza Gurdy, modlili się za kapłanów i o nowe powołania do kapłaństwa i życia konsekrowanego.

W 41. Pieszej Pielgrzymce Podlaskiej na Jasną Górę uczestniczyło około 2050 pątników. Posługiwało im 41 kapłanów, 12 alumnów oraz 10 sióstr i braci zakonnych. W służbie medycznej posługiwało 81 osób, w tym czterech lekarzy. Nad bezpieczeństwem czuwały 154 osoby z służby porządkowej. O oprawę muzyczną zaś zadbało 209 osób.

Pątnicy z Podlasia z wiarą i męstwem dotarli na Jasną Górę. Przed Tron Jasnogórskiej Pani wprowadził ich biskup pomocniczy diecezji siedleckiej Grzegorz Suchodolski.


Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Anna Kupińska
+48.509310762

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.