Siemiatycze

Srebrny jubileusz siemiatyckiego Oddziału Akcji Katolickiej

20
cze 2024

25 lat temu mieszkańcy Siemiatycz powołali Oddział Akcji Katolickiej. Ćwierćwiecze działalności to okazja do świętowania, przypomnienia dotychczasowego dorobku i podejmowania kolejnych inicjatyw.

„Kto chce Chrystusa uczniem być,
niech się nie waha bo przyszedł czas
stanąć przy Panu, dla Niego żyć,
odnowić cywilizację świata.”

Tymi słowami zaczyna się Hymn Akcji Katolickiej Diecezji Drohiczyńskiej. Hymn, który jednoczy wiernych z całej diecezji gotowych podjąć służbę i działanie na chwałę Boga i dla dobra bliźnich. Takie dzieło podjęli 25 lat temu mieszkańcy Siemiatycz powołując tutejszy Oddział Akcji Katolickiej. Rok 2024 to rok jubileuszowy Oddziału, kiedy odbywają się różnorodne rocznicowe wydarzenia.

Oficjalne obchody 25-lecia powołania Akcji Katolickiej w Siemiatyczach zainicjowano w styczniu uroczystą Mszą Św. z udziałem członków Akcji Katolickiej, sympatyków stowarzyszenia, księży asystentów, parafian i zaproszonych gości. 18 czerwca w gronie osób najbardziej zaangażowanych zorganizowano wieczór jubileuszowo – wspomnieniowy. Wśród zaproszonych gości byli kapłani, samorządowcy, przedstawiciel oświaty. Była też misjonarka - s. Urszula Immakulata, która od lat posługuje w Kamerunie. Wspieranie tej misji to jedno z dzieł podejmowanych przez siemiatycka Akcję Katolicką.

Spotkanie było czasem wspomnień, gratulacji, życzeń, podsumowań. Wspominano początki działalności Akcji Katolickiej w Siemiatyczach i jej kolejne inicjatywy. Gospodarzem spotkania była Teresa Kłykocińska prezes Akcji Katolickiej w Siemiatyczach, gościem honorowym ks. Piotr Wójcik asystent diecezjalny Akcji Katolickiej.

O służbie i działaniach podejmowanych na chwałę Boga i dla dobra bliźnich z członkami siemiatyckiego Oddziału Akcji Katolickiej przy okazji spotkania rocznicowego, które odbyło się 18 czerwca rozmawiała Agnieszka Bolewska-Iwaniuk.Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Agnieszka Bolewska-Iwaniuk
+48.600262129

4 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.
zawiedziona Pt. 21.06.2024 07:50:58

Siemiatycka Akcja Katolicka zaprasza ludzi , którzy de facto są przedstawicielami rządzących naszą Polską mających w programie zabijanie dzieci nienarodzonych. Dziwna to sytuacja. A tak na marginesie czy oni byli na "Marszu dla życia i rodziny?"

Baran Pt. 21.06.2024 16:14:15

Nie wierze faryzeusze w akcji katolickiej 🤮co się dzieje.? Uśmiechnięta koalicja rządzi akcją katolicka

Maria Pt. 21.06.2024 11:34:24

A co tam robi pani z PO ?

ale przykład ..... Pt. 21.06.2024 14:59:12

Siemiatycka Akcjo Katolicka wstyd abyście bratali się z ludźmi PO-KO którzy są za aborcją, pigułką jednego dnia, związkami jednopłciowymi. WSTYD, WSTYD i jeszcze raz WSTYD