Kościół

Pielgrzymki do Libanu i Włoch

Siedlce Śr. 05.04.2023 10:14:39
05
kwi 2023

Diecezjalne Centrum Pielgrzymkowo-Turystyczne ARKA organizuje pielgrzymki do Libanu i Włoch. Pierwsza z nich odbędzie się w dniach 20-28 września, druga - 13-17 listopada. Trwają zapisy.

Pielgrzymka kapłanów z udziałem Księdza Biskupa Kazimierza Gurdy.
Liban - 20-28 września 2023 r.

Zapisy trwają do 30 maja 2023 r.


Bejrut - Jeita Grotto – Harrisa – Bkerke – Ghazire- Annaya – Sanktuarium św. Charbela - Sydon – Tyr- Becharre – Quadish- Dolina Bekaa – Baalbek - Byblos

Dzień 1 – 20.09.2023 – środa - Polska – Bejrut

Spotkanie na lotnisku Warszawa Chopin o godz. 19.30. Wylot o 23:10 – 03.45 lądowanie w Bejrucie. Przejazd do hotelu na nocleg.

Dzień 2 – 21.09.2023 – czwartek - Jeita Grotto – Harrisa – Bkerke – Ghazire

Śniadanie, wyjazd do Jeita Grotto – światowej sławy jaskini, którą zwiedza się na dwóch poziomach – górną spacerem, dolną - łodzią. Następnie zwiedzanie maronickiego klasztoru Bkerke – siedziby Patriarchy Maronitów Przejazd do Harissa – Narodowe Sanktuarium, gdzie znajduje się statua Matki Bożej Królowej Libanu – Msza św. – Obiad - Ghazire – malownicze górskie miasteczko z zabytkowym klasztorem Św. Antoniego Padewskiego (podczas II wojny światowej przebywało tutaj wielu Polaków, miejsce to odwiedził też Juliusz Słowacki). Powrót do hotelu, kolacja, czas wolny, nocleg.

Dzień 3 – 22.09.2023 – piątek - Annaya – Sanktuarium św. Charbela

Śniadanie, nawiedzenie miejsc kultu maronickich świętych: wizyta w pustelni Św. Charbela i Klasztorze Św. Maruna Annaya – grób Św. Charbela – udział w comiesięcznej procesji z pustelni do grobu św. Charbela – Msza św. w rycie Maronickim – Obiad - Powrót do Byblos, wypoczynek na plaży. Powrót do hotelu, kolacja, nocleg.

Dzień 4 – 23.09.2023 – sobota - Sydon - Tyr

Śniadanie, przejazd do Sydonu, zwiedzanie: Zamek Morza (XIII w.), Stare Miasto, targ i fabryka mydła (XV w.) Khan El Franj – karawansaraj (XVII w.). Przejazd do Tyru – nekropolii z czasów rzymskich i bizantyjskich, zwiedzanie: akwedukt i hipodrom (II w n.e.), Obiad - port i termy rzymskie, starożytne forum. W drodze powrotnej wizyta w Magdouche – sanktuarium Matki Bożej Oczekującej - Msza św. Przyjazd do hotelu, kolacja, nocleg.

Dzień 5 – 24.09.2023 – niedziela – Bejrut

Śniadanie, wyjazd do Bejrutu, zwiedzanie miasta: spacer uliczkami wśród na nowo odrestaurowanych budynków, meczetów i kościołów. Przejście na miejsce wykopalisk z czasów rzymskich (I/II w. n.e. - dawne termy, agora, szkoła prawa rzymskiego) oraz zwiedzanie Muzeum Narodowego (Kolos z Byblos, sarkofagi królów z Byblos, Tyru i Sydonu, kolekcja biżuterii fenickiej z III w p. n. e., mozaiki rzymskie i bizantyjskie). Nawiedzenie polskiego cmentarza, gdzie między innymi spoczywa Hanka Ordonówna – Msza św. – Obiad. Powrót do hotelu, kolacja, nocleg.

Dzień 6 – 25.09.2023 – poniedziałek - Becharre – Quadish

Śniadanie, przejazd na północ Libanu do lasu cedrowego opisanego w Starym Testamencie. Diman, letnia siedziba Patriarchy Kościoła Maronickieg. Następnie przejazd Doliną Quadisha, gdzie znajdują się kaplice, groty i pustelnie pokryte XII i XIII wiecznymi freskami - Obiad. Wizyta w Bakaa Kafra – miejscu urodzin Św. Charbela – Msza św. oraz w Qozahaya – Klasztorze Św. Antoniego Wielkiego. Powrót do hotelu, kolacja, nocleg.

Dzień 7 – 26.09.2023 – wtorek - Dolina Bekaa – Baalbek


Śniadanie, przejazd do Doliny Bekaa – spichlerza Libanu. Po drodze postój przy grocie mitologicznego Adonisa, który w tym miejscu miał zostać zamordowany. Następnie zwiedzanie Baalbek – jednego z największych cudów starożytnego świata – Heliopolis (Miasto Słońca) z kompleksem rzymskich świątyń Jupitera, Bachusa i Wenus – Msza św. w kościele parafialnym wspólnoty maronickiej – Obiad. Przejazd do Kantyny Ksara - słynnej fabryki libańskiego wina, zwiedzanie połączone z degustacją. Powrót do hotelu, kolacja, nocleg.

Dzień 8 – 27.09.2023 – środa – Byblos

Śniadanie, przejazd do Byblos – miasta z V w p.n.e. Zwiedzanie min. Kościoła Św. Jana Chrzciciela, teatru rzymskiego, zamku krzyżowców, nawiedzenie Sanktuarium Świętej Rafki – patronki cierpiących i Świętego Hardini – mistrza nowicjatu Św. Charbela – Obiad. Ponowna wizyta w Annaya – pożegnanie ze Św. Charbelem w Jego Pustelni i Klasztorze Św. Maruna Msza św. - Powrót do hotelu, pożegnalna obiadokolacja, nocleg.
Dzień 9 – 28.09.2023 – czwartek - Bejrut – Polska

Poczęstunek przed wyjazdem, wykwaterowanie z hotelu (ok 01:00), transfer na lotnisko. Wylot z Bejrutu – 04:45 – Lądowanie w Warszawie – 07:30

UWAGA:

Podany program pielgrzymki jest ramowy. Istnieje możliwość zamiany kolejności odwiedzanych w Libanie miejsc.

Cena : 2700 zł. + 855 $ ( $ płatne przewodnikowi w Libanie)

WSZYSTKO W CENIE. U nas nie ma kosztów ukrytych – nic w trakcie nie dopłacasz: W cenie wliczone są:
- wszystkie punkty programu oraz ubezpieczenie NNW , KL rozszerzone o koszty leczenia Covid-19,
- zakwaterowanie w komfortowym Hotelu w centrum Byblos ( pokoje 2-osobowe),
- wyżywienie 3 razy dziennie (śniadanie w formie bufetu, lunch i obiadokolacje),
- transport klimatyzowanym autokarem, opieka pilota/przewodnika w języku polskim;

WAŻNE INFORMACJE:

1. Program pielgrzymki obejmuje zwiedzanie wszystkich najważniejszych zabytków i Sanktuariów Libanu;
2. Wymagany paszport, ważny min. 6 miesięcy od daty planowanego wyjazdu z Libanu (w paszporcie nie może być pieczątki z Izraela);
5. Napięcie elektryczne: 220 V, gniazdka jak w Polsce;
6. Cena nie uwzględnia dopłaty do pokoju jednoosobowego - 280 $
7. Cena nie uwzględnia transferu na/z lotnisko w Polsce.
7. Cena nie zawiera ewentualnych napiwków i innych świadczeń nie ujętych w programie; (ok 20 $ - 30$)
8. Wg. obecnych przepisów w gotówce można przewozić do 10 000 EURO.

DODATKOWE INFORMACJE:


– Prosimy zapoznać się z Ogólnymi warunkami uczestnictwa w Imprezach Turystycznych;
– Minimalna wymagana ilość uczestników, aby impreza turystyczna odbyła się to 20 osób;
– W terminie do 30 dni przed rozpoczęciem poinformujemy Państwa, czy zebrała się minimalna ilość uczestników i czy impreza odbędzie się;
– Informujemy o prawie do rozwiązania przez podróżnego umowy o udział w imprezie turystycznej w każdym momencie przed rozpoczęciem imprezy turystycznej z zastrzeżeniem § 5, ust. 3 i 4 Ogólnych warunków uczestnictwa w Imprezach Turystycznych;
– Informujemy o możliwości zawarcia umowy ubezpieczeniowej od kosztów rezygnacji z Imprezy (w wariancie 100%) do 6 dni od daty zawarcia Umowy;
– Wymaganym dokumentem jest paszport ważny przez 6 miesięcy od daty powrotu;
– W paszporcie nie może być pieczątki z Izraela;
– Kod imprezy turystycznej: LIBA-2023-09-02
Zapisy Biuro Arka tel. 882-114-244

Pielgrzymuj z Arką do Libanu

Liban, jest krajem, który ma bardzo dużo do zaoferowania dla złaknionego wrażeń turysty i przeżyć duchowych pielgrzyma. Co urzeka, polskich turystów w tym niewielkim, nieco mniejszym od woj. świętokrzyskiego, górzystym kraju cedrów.

Św. Charbel i jego sanktuarium jest często głównym celem i powodem, który zdecydował o wyjeździe do Libanu. Wielu pielgrzymów dopiero na miejscu odkrywa, że Liban to też Ziemia Święta, pełna epizodów zarówno ze Starego jak i Nowego Testamentu. Wielkie wrażenie robią cedry wspomniane ponad 80 razy w Piśmie Świętym, których Salomon użył do budowy Świątyni Jerozolimskiej. Byblos, Tyr, Sydon, Bejrut, Tripoli, w których możemy podziwiać zabytki mówiące nam o cywilizacjach począwszy od prahistorii po dzień dzisiejszy.

W Bejrucie mieści się Polski Cmentarz Wojenny, albowiem w latach 1942-50 Liban stał się przytułkiem dla ponad 7000 Polaków, którzy wyszli wraz z armią gen. Andersa z ZSRR, a po wojnie nie mieli dokąd wrócić. Na cmentarzu pochowana została m.in. Hanka Ordonówna (ekshumowana i przeniesiona do Warszawy w 1991 roku)
Liban, kraj umiłowany przez papieża Jana Pawła II, o którym powiedział: „Liban to więcej niż kraj, to przesłanie wolności i współistnienia oraz przykład dla Wschodu i Zachodu” Liban jest często nazywany Szwajcarią Bliskiego Wschodu. To według legend miejsce, w którym Adam osiedlił się po wygnaniu z Raju. Wielokrotnie wspominany zarówno w Starym, jak i Nowym Testamencie, Liban uznawany jest za serce kościoła chrześcijańskiego i Ziemia Święta, na której nauczał Jezus. To właśnie w Libanie możesz zwiedzić miasta o ponad tysiącletniej historii; poznać zabytki pamiętające czasy Jezusa; zanurzyć się w pięknych i orientalnych krajobrazach. Libańskie cedry nazywane są Drzewami Pana Boga, a liczne wycieczki z całego świata podziwiają pozostałości po pięknych cedrowych lasach. Drzewo cedrowe symbolizuje siłę, szlachetność, piękno i długowieczność – nic zatem dziwnego, że używano go do budowy najważniejszych budynków, jak chociażby świątyni jerozolimskiej.

Miejsca związane z postacią Św. Charbela są zasadniczym celem pielgrzymki. Jednym z nich jest wioska Beqaa Kafra, w której urodził się przyszły Święty i tam spędził dzieciństwo. Położona na wysokości 1800 m n.p.m. jest najwyżej usytuowaną, zamieszkałą miejscowością w Libanie.

Sanktuarium Św. Charbela usytuowane jest w miejscowości Annaya w górach Libanu, na wysokości ok.1200 m npm. Znajduje się tam Klasztor Św. Maruna, w którym O. Charbel pełnił swoją posługę jako mnich i gdzie spoczął po śmierci.

Sanktuarium Św. Rafki w miejscowości Jrabta. Św. Rafka - libańska mniszka, wyniesiona na ołtarze przez Św. Jana Pawła II. Za życia doznawała wielkich cierpień. Doświadczona była ślepotą, bolesną amputacją oczu, silnymi bólami, a także paraliżem. Dlatego też jest patronką osób przewlekle chorych i cierpiących, którym wyprasza skutecznie łaski uzdrowienia. Zwiedzanie klasztoru, w którym Święta spędziła ostatnie 18 lat swego życia zakonnego, modlitwa u grobu Świętej oraz Msza Św.
Pragniesz zobaczyć na własne oczy ich majestat? Doskonałą okazją będzie nasza pielgrzymka do Libanu.

Podróż do Libanu to także kontynuacja odkrywania Ziemi Świętej i kroczenia śladami Jezusa oraz Matki Bożej.

Liban wbrew wszelkim stereotypom, jest krajem bardzo bezpiecznym, bardziej niż niejedna stolica europejska. Libańczycy bardzo przyjaźnie i miło odnoszą się do przybyszów znad Wisły.

Zapraszamy Czcigodnych Księży do zorganizowania pielgrzymek ze swoich wspólnot parafialnych.
Przygotujemy programy pielgrzymek i wyjazdów na dowolny kierunek według życzenia Księży.

Trwają już zapisy na planowane wyjazdy do Ziemi Świętej na rok 2024

Zapraszamy do współpracy
Ks. Marcin Chruściel
Tel. 513 482 903

E – mail : arkapielgrzymki@gmail.com
Rezerwacja
Diecezjalne Centrum Pielgrzymkowo-Turystyczne „ARKA”
Tel. : 882 114 244
e-mail: pielgrzymki@arkapielgrzymki.pl
ul. Piłsudskiego 62, 08-110 Siedlce


Diecezjalna Pielgrzymka dla osób duchownych i świeckich do Włoch organizowana jest w związku z uroczystościami 400-lecia męczeńskiej śmierci św. Jozafata Kuncewicza – patrona diecezji siedleckiej.

Lotnicza pielgrzymka do Włoch z udziałem Księdza Biskupa Kazimierza Gurdy i Księdza Biskupa Grzegorza Suchodolskiego

13-17 listopada 2023 r.
Zapisy trwają do 15 czerwca 2023 r.


1 dzień – 13.11.2023 poniedziałek

Spotkanie na lotnisku Fryderyka Chopina Warszawa o godz. 4:00 przy kaplicy lotniskowej. Wylot o godz.7:00 (lot z przesiadką we Frankfurcie). Przylot do Rzymu o godz. 12:40 – odbiór bagaży. Przejazd do Bazyliki św. Pawła za Murami – chwila wolnego czasu na kawę, następnie nawiedzenie Bazyliki i zapoznanie się z jej historią, godz. 15:00 – Msza święta. Przejazd do hotelu położonego w centrum Rzymu. Odpoczynek Kolacja w lokalnej restauracji. Nocleg.

2 dzień – 14.11.2023 wtorek

Po śniadaniu udamy się do Bazyliki św. Piotra – nawiedzenie Bazyliki zapoznanie się z jej historią. Godz. 10:00 – Diecezjalna Msza św. przy grobie św. Jozafata w 400 lecie Jego męczeńskiej śmierci. Następnie chwila wolnego czasu po którym udamy się na zwiedzanie Rymu „ Barokowego” – zamek św. Anioła, Plac Nawona, Panteon, Bazylika Santa Maria sopra Minerva -bazylika mniejsza w Rzymie, Kościół gotycki, zbudowany na miejscu wcześniejszej świątyni Minerwy, w latach 1280–1370, trójnawowy, na planie krzyża łacińskiego. Następnie udamy się do fontanny di Trevi – chwila odpoczynku na kawę a następnie spacer do Placu Hiszpańskiego gdzie zobaczymy Kolumnę Matki Bożej Niepokalanego Poczęcia i słynne schody hiszpańskie. Jeżeli jeszcze będziemy mieć się udamy się na wzgórze Pincio z którego będziemy mogli podziwiać panoramę Rzymu. Na zakończenie dnia nawiedzimy kościół Santa Maria dell Popolo - Kościół zbudowano w 1099 r. na miejscu antycznego grobowca, rzekomo miejsca ostatniego spoczynku cesarza Nerona. Budowla ta powstała dzięki pomocy rzymskiego ludu, w dowód wdzięczności dla Maryi za wyzwolenie Grobu Świętego w Jerozolimie. Na przestrzeni wieków była kilkakrotnie przekształcana i przebudowywana, wzbogacana dziełami wybitnych artystów. Obecnie kościół tytularny kardynała Stanisława Dziwisza od 2006 roku. W kaplicy Cerasi, gdzie znajdują się jedne z najcenniejszych skarbów kościoła – dwa obrazy Caravaggia: „Ukrzyżowanie św. Piotra” i „Nawrócenie św. Pawła”. Powrót do hotelu. Kolacja w lokalnej restauracji i zasłużony odpoczynek.

3 dzień – 15.11.2023 środa

Wcześnie rano udamy się na Plac św. Piotra aby wziąć udział w co środowej audiencji generalnej ( o ile papież będzie przebywał w Rzymie). Następnie udamy się na zwiedzanie najstarszej części Rzymu: Plac Wenecki, Kapitol, Fora imperiali, Koloseum ( z zewnątrz). Następnie udamy się do Bazyliki Santa Maria Maggiore – zapoznamy się z jej historią a o godz, 15:30 – weżniemy udział we Mszy św. Na zakończenie dnia udamy się do Bazyliki św. Alfonsa – jest to jeden z 3 kościołów Polskich na terenie Rzymu, opiekują się nim księża Redemptoryści, w nastawie ołtarzowej znajduje się obraz ( ikona) Matki Boskiej Nieustającej Pomocy , patronki najbardziej smutnych i potrzebujących, którzy odczuwają szczególnie potrzebę miłości i opieki ( ikona ta na przestrzeni wieków otrzymał dwa główne tytuły: Matka Boża Bolesna oraz Matka Boża Nieustającej Pomocy.). Powrót do hotelu, kolacja w lokalnej restauracji. Nocleg. Odpoczynek.

4 dzień – 16.11.2023 czwartek

Rano a raczej bardzo rano udamy się do Bazyliki św. Piotra aby o godz. 07:00 – wziąć udział w co czwartkowej Mszy św. odprawianej w języku Polskim przy grobie św. Jana Pawła II. Następnie powrót do hotelu na śniadanie. Następnie udamy się na Zatybrze - (Trastevere) jest bez wątpienia jedną z najbardziej charakterystycznych dzielnic całego Rzymu, Nawiedzimy tam prawdziwy klejnot dzielnicy – bazylikę Santa Maria in Trastevere ze średniowiecznymi mozaikami i freskami. Korzenie świątyni sięgają czasów Chrystusa, kiedy to na tym miejscu wytrysnęło źródło oleju (fons olei) – zinterpretowane przez chrześcijan jako znak narodzin Zbawiciela, oraz Bazylikę św. Cecylii, według tradycji, stoi w domu pary rzymskich męczenników, Cecylii i jej męża Waleriana. Pierwszy kościół ku ich czci powstał w VI w. n.e., drugi kościół kazał wznieść w IX w. papież Paschalis I, za którego czasu znaleziono w katakumbach św. Kaliksta nietknięte przez czas ciało Cecylii. W 1599 r. kardynał Sfondrati, w trakcie kolejnej renowacji kościoła, nakazał wydobyć ciało świętej z grobowca, aby ocenić jego stan zachowania – ciało ciągle było w idealnym stanie…O ile czas pozwoli i siły udamy się do Bazyliki św. Bartłomieja znajdującej się na Wyspie Tyberyjskiej (wł. Basilica di San Bartolomeo all'Isola) – poświęconej św. Bartłomiejowi jednemu z 12 Apostołów Jezusa Chrystusa. Kościół powstał pod koniec X wieku z inicjatywy cesarza Ottona III pod wezwaniem świętych Paulina z Noli i Wojciecha z Pragi. W roku 2000 Jan Paweł II poświęcił kościół San Bartolomeo pamięci męczenników chrześcijaństwa z XX w i czasów najnowszych. Ich upamiętnieniem zajmuje się Wspólnota Sant’Egidio. Poszczególne kaplice boczne kościoła poświęcone są męczennikom za wiarę w różnych regionach świata (Afryka, obie Ameryki, Europa, Daleki Wschód, Azja Południowo-wschodnia). Powrót do hotelu, obiadokolacja w lokalnej restauracji. Nocleg.

5 dzień – 17.11.2023 piątek

Po śniadaniu na zakończenie naszego pobytu w Rzymie udamy się do Katedry Rzymu – Bazyliki św. Janów na Lateranie – ( Msza św. godz. 09:00) Bazylika św. Jana na Lateranie, jej pełna nazwa to: Papieska arcybazylika Najświętszego Zbawiciela, św. Jana Chrzciciela i św. Jana Ewangelisty na Lateranie. Matka i Głowa Wszystkich Kościołów Miasta i Świata. Bazylika była częścią rezydencji kolejnych papieży od roku 313. Po przeniesieniu siedziby przez Benedykta XI do Perugii, a następnie (podczas pontyfikatu Klemensa V) do Awinionu, Lateran został spalony (1308) i ograbiony[1]. Dlatego papież Grzegorz XI, wracając z Awinionu, przeniósł siedzibę na Watykan. Msza święta. Następnie udamy się na św. Schody - czyli Papieskie Sanktuarium Świętych Schodów (Scala Santa) stanowi ważną część Laterańskiego Zespołu Architektonicznego w Rzymie. Sanktuarium powstało z przebudowy jedynej ocalałej części Patriarchatu – dawnego pałacu biskupów Rzymu, po którym pozostało zaledwie kilka pomieszczeń, w tym słynna kiedyś kaplica św. Wawrzyńca Diakona i Męczennika, zwana SANCTA SANCTORUM (Święte Świętych). Do tego ważnego miejsca kultu prowadzą schody – 28 kamiennych stopni, które stały się powszechnie znane w Rzymie w przededniu Roku Świętego 1450, i które zostały zaprezentowane wiernym jako domniemane schody z pałacu Piłata w Jerozolimie, zbroczone kiedyś krwią samego Jezusa Chrystusa. A następnie udamy się do Bazyliki św. Krzyża Jeruzalemskiego - jest ona skarbonką, w której kryją się najstarsze i najświętsze relikwie chrześcijaństwa przywiezione do Rzymu przez matkę Konstantyna, Św. Helenę.

Przejazd na lotnisko. Wylot o godz. 15:35 ( lot z przesiadką w Monachium). Lądowanie w Warszawie o godz. 22:35. Zakończenie pielgrzymki.

Cena: 1700 PLN + 330 Euro

Cena zawiera opłaty za:

- bilet lotniczy
- zakwaterowanie w hotelu 3*** w centrum Rzymu ( via Marsala lub via Voltuno)
- Wyżywienie: 4 śniadania w postaci bufetu ( słodkie i wędlina) i 4 obiadokolacje 3 dania + woda w lokalnej restauracji
- Autokar na transfery: Lotnisko Leonarda Davinci w Fiumicino – Hotel i Hotel – Lotnisko Leonarda Davinci w Fiumicino - Po Rzymie poruszamy się komunikacją miejską
- bilety wstępu do zwiedzanych obiektów
- wypożyczenie zestawów odbiorników radiowych: przewodnik-pielgrzym
- ubezpieczenie KL NNW + koszty kwarantanny/leczenia na Covid
- Turystyczny Fundusz Gwarancyjny i Turystyczny Fundusz Pomocowy
- opiekę pilota i przewodnika oraz duchowa opieka księdza

Cena nie uwzględnia:


- napojów do obiadokolacji nie przewidzianych w menu restauracji;
- dopłaty do pokoju jednoosobowego (ok. 98 euro).
- kosztów wymazu na Covid-19 (jeżeli będą wymagane)
- kosztów dojazdu na lotnisko i z lotniska w Polsce

Dodatkowe informacje:

– prosimy zapoznać się z Ogólnymi warunkami uczestnictwa w Imprezach Turystycznych dostępnymi na stronie www.arkapielgrzymki.pl
– z przyczyn niezależnych od Biura ARKA, kolejność nawiedzanych miejsc może ulec zmianie.
– Minimalna wymagana ilość uczestników, aby impreza turystyczna odbyła się: 40 osób.
– W terminie do 20 dni przed rozpoczęciem imprezy turystycznej istnieje możliwość poinformowania Państwa o ewentualnym odwołaniu jej z powodu niewystarczającej liczby zgłoszeń.
– Informujemy o prawie do rozwiązania przez podróżnego umowy o udział w imprezie turystycznej
w każdym momencie przed rozpoczęciem imprezy turystycznej z zastrzeżeniem
§ 5, ust. 3 i 4 Ogólnych warunków uczestnictwa w Imprezach Turystycznych.

– Informujemy o możliwości zawarcia umowy ubezpieczeniowej od kosztów rezygnacji z Imprezy (w wariancie 100%) do 6 dni od daty zawarcia Umowy.
– Wymaganym dokumentem jest dowód osobisty lub paszport.

– Kod imprezy turystycznej: ITAL-2023-11-01

Rezerwacje on-line na stronie: arkapielgrzymki.pl

Zapisy Biuro ARKA, tel. 882 114 244


1 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.
Janek Śr. 05.04.2023 18:14:05

Do Rzymu tak drogo?