Pogoń remisuje z GKS-em

Siedlce Niedz. 02.04.2023 17:29:06
02
kwi 2023

Biało-niebiescy po bardzo żywym i obfitującym w wiele sytuacji bramkowych meczu, dzieli się punktami z przyjezdnymi. Wynik dobrze oddaje ilość dobrych okazji obu drużyn, ale niekończenie całokształtu ekip, gdyż to Pogoń była stroną lepszą.

Mecz od początku był prowadzony w szybkim tempie, co kibice zawsze lubią. Pogoń lekko przeważała, ale zielono-czarni potrafili się odgryzać. Pierwszą dobrą sytuację w meczu miał Cezary Demianiuk w 15. minucie uderzył mocno sprzed pola karnego, lecz bramkarzowi udało się sparować jego strzał. Mecz nie zwalniał, ale konkretnych sytuacji brakowało. W doliczonym czasie gry pierwszej połowy, gości wyszli z kontrą, w której mieli przewagę liczebną i Dariusz Kamiński zmieścił piłkę w siatce po rękach Macieja Kikolskiego.

Po zmianie stron, goście uskrzydleni bramką do szatni wyszli z przewagą. W 50. minucie gospodarzy uratował słupek po rzucie wolnym. Nie minęło 10 minut, jak Daniel Stanclik ponownie obił słupek Pogoni. Od tamtego momentu biało-niebiescy się przebudzili. Zaczęło się od groźnej sytuacji w polu karnym gości, lecz Kamil Włodyka uderzył wysoko nad poprzeczką. Jeszcze groźniej było chwilę później gdy rezerwowy Cezary Bujalski świetnie przejął piłkę. Akcję już w polu karnym finalizował Włodyka, dobijał Damian Szuprytowski, ale dwoma świetnymi paradami popisał się Michał Antkowiak. Bramka wisiała w powietrzu i w 72. minucie Demianiuk przeprowadził akcję stadiony świata. Zakręcił obrońcami na skrzydle, dograł do Bujalskiego, który musiał tylko dostawić nogę. Remis w meczu pobudził obie strony, natomiast żadnej ze stron nie było już stać na bramki w tym spotkaniu.

Następne spotkanie Pogoń rozegra w sobotę 8 kwietnia o 15:00 ze Stomilem w Olsztynie.