Region

Wakacyjne remonty dróg w Siedlcach uprzykrzają życie kierowcom

Siedlce Pt. 04.08.2023 14:38:08
04
sie 2023

Wakacje to czas największego natężenia remontów ulic. Drogowcy korzystają z mniejszej liczby samochodów w mieście i braku ruchu w pobliżu szkół. Ale utrudnienia i tak są poważne.

Od połowy lipca trwa remont ulicy Starowiejskiej na odcinku od Janowskiej do Kazimierzowskiej, włącznie ze skrzyżowaniem przy Szkole Podstawowej nr 7. Samo skrzyżowanie ma być gotowe na koniec wakacji, udrażniając połączenie ulic Kazimierzowskiej, Wyszyńskiego i Starowiejskiej. Pozostały odcinek będzie zamknięty do drugiej połowy listopada. Kierowcy muszą korzystać z wyznaczonych objazdów, w związku z czym w godzinach szczytu tworzą się korki na Brzeskiej i Floriańskiej.

Na ulicy Piłsudskiego ruch utrudniają roboty kanalizacyjne w sąsiedztwie wlotu ulicy Szkolnej. Jezdnia jest zwężona, dlatego kierowcy jadący od strony wiaduktu nie mogą skręcić w ulicę 10 Lutego. Normalna organizacja ruchu ma wrócić z końcem sierpnia.

Ponadto w śródmieściu trwa budowa ronda na skrzyżowaniu ulic Armii Krajowej i Sienkiewicza. Roboty mają potrwać do końca tego miesiąca. Jadący od centrum w kierunku stacji PKP muszą omijać fragment ulicy Armii Krajowej ulicą Świętojańską.

Na całej długości ulicy Niedziałka (a także na pobliskich fragmentach Sokołowskiej, Świrskiego i Katedralnej) trzeba uważać na zniszczoną nawierzchnię – ślad po wcześniejszym remoncie kanalizacji. Ulica jest przejezdna, ale trzeba tu bardzo zredukować prędkość. Nowy asfalt pojawi się jeszcze w tym roku, ale miast nie określiło tu jeszcze dokładnej daty.

Na zdjęciach - budowa ronda na skrzyżowaniu ulic Armii Krajowej i Sienkiewicza


Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Adam Białczak
+48.500187558

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.