Region

Starowiejska do remontu

Siedlce Czw. 13.07.2023 16:21:31
13
lip 2023

W przyszłym tygodniu w Siedlcach rozpocznie się remont ulicy Starowiejskiej, na odcinku od Kazimierzowskiej do Janowskiej. Utrudnienia będą znaczne, bo jest to jedna z najbardziej zatłoczonych arterii w mieście, a w dodatku w ramach remontu zostanie zamknięte także skrzyżowanie Starowiejskiej z ulicami Kazimierzowską i Wyszyńskiego, koło Szkoły Podstawowej nr 7.

Będzie to remont kapitalny, daleko wykraczający poza doraźne łatanie. Oprócz wymiany nawierzchni przewidziano budowę ścieżek rowerowych, odbudowę chodników i montaż energooszczędnego oświetlenia. Rondo na skrzyżowaniu Starowiejskiej z ulicami Biskupa Jana Mazura w miejsce namalowanego na asfalcie czerwonego koła dostanie wykonaną z kostki płaską wysepkę. Odnowione będzie także zniszczone rondo Starowiejska-Janowska.

Jedynym oferentem w przetargu był siedlecki Zeltech, który zaproponował cenę 5,658 mln zł i na taką kwotę podpisano dziś, 13 lipca umowę. Miasto nie wyłoży jednak ze swojej kiesy aż tyle, bo na czerwcowej sesji dopisano do budżetu 2,665 mln zł, przyznane na ten cel z rezerwy subwencji ogólnej Ministerstwa Infrastruktury. Siedlce wystąpiły też do samorządu Mazowsza o dotację z instrumentu wsparcia równomiernego rozwoju województwa. Wniosek na 3 mln jest w trakcie rozpatrywania. Jeśli przejdzie, miasto będzie miało ulicę prawie za darmo.

Wykonawca ma na wykonanie cztery miesiące. Zapowiada prowadzenie robót na całym opisanym odcinku jednocześnie, z zachowaniem (w miarę możliwości) dojazdów właścicieli do posesji. Newralgiczne dla komunikacji w mieście skrzyżowanie przy „siódemce” chce udrożnić jeszcze przed końcem wakacji.

Zamknięcie planowane jest na poniedziałek, 17 lipca na godzinę 10.00. Schematy objazdów podajemy na załączonych mapkach.
Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Adam Białczak
+48.500187558

1 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.
Dominik Czw. 13.07.2023 15:48:42

Najpierw niech Zeltech pokończy inne rozpoczęte inwestycje z parkiem czy katolicką szkołą na czele. Dobrze że ul.Starowiejska idzie do remontu ale obawiam się że miasto będzie sparaliżowane na dobre pół roku.