Region

Jesienny objazd MPK

Siedlce Sob. 27.05.2023 14:10:56
27
maj 2023

Budowa autostrady A2 koło Siedlec zmieni niektóre trasy miejscowego MPK. Objazd szykowany dla mieszkańców z rejonu ulicy Domanickiej przez ulicę Borowikową będzie dostępny tylko dla samochodów osobowych. Autobusy będą jeździć do miejscowości położonych na południe od miasta dalszą drogą.

O problemach związanych z projektowaniem objazdów na czas budowy autostrady pisaliśmy w czwartek tutaj: https://siedlce.podlasie24.pl/region/protest-mieszkancow-na-sesji-rady-miasta-siedlce-20230525102938 Warto dodać do tego, jak na zmiany szykuje się Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne. – Autobusy będą jeździć ulicą Akacjową w Żelkowie do Rakowca, gdzie będą wracać na zwykłą trasę, ale cofając się w stronę miasta, aby zabrać pasażerów mieszkających przy Jeżynowej, Malinowej i Domanickiej – opisuje prezes Jacek Dmowski.

Podróż będzie oczywiście trwała dłużej, nie tylko ze względu na dodatkowe kilometry, ale i korki, które z powodu objazdów będą się tworzyć na ulicy Partyzantów. Prezes MPK oblicza, że będzie to ok. 12 minut więcej niż normalnie: – Rozkład jazdy będzie tak dostosowany, żeby pasażerowie dojechali do Siedlec mniej więcej o tych samych godzinach co teraz i zdążyli do pracy lub szkoły. Oznacza to po prostu wcześniejszy wyjazd.

Opisane zmiany mają wejść w życie jesienią, dokładnie na początku listopada. Do tego czasu wspomniana ulica Akacjowa ma przejść zaplanowany przez gminę Siedlce remont.
Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Adam Białczak
+48.500187558

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.