Kultura

NoveKino Siedlce: film „Jedno życie” w ramach cyklu Kino Seniora

Siedlce Pon. 20.05.2024 15:55:37
20
maj 2024

W poniedziałek, 27 maja o godzinie 12.00 w NoveKino Siedlce będzie można obejrzeć film „Jedno życie”. Seans odbędzie się w ramach cyklu Kino Seniora.

Akcja filmu „Jedno życie” rozgrywa się w roku 1938, gdy młody Brytyjczyk Nicholas Winton podczas wizyty w Pradze odkrywa, że tysiące rodzin zbiegłych przed hitlerowcami z Niemiec i Austrii żyją tu w dramatycznych warunkach, często bez dachu nad głową i żywności. Niemiecka inwazja na Czechosłowację jest kwestią najbliższych tygodni, a wtedy los uchodźców będzie już przesądzony. Nicholas postanawia zrobić wszystko, co w jego mocy, by ocalić jak najwięcej potrzebujących. Wraz z grupą współpracowników organizuje transporty dzieci, które podążają z Pragi do Anglii w poszukiwaniu bezpiecznego schronienia. Jak wiele istnień uda się ocalić zanim granice zostaną zamknięte?

Po 50. latach Nicholas wciąż wraca wspomnieniami do tamtych dni, zadając sobie pytania o los ocalonych i obwiniając się za to, że nie udało mu się ocalić wszystkich. Tymczasem niepodziewanie los dopisuje poruszający epilog do tej historii.

Po seansie, we foyer kina odbędzie się dyskusja przy kawie, herbacie i słodkościach.Inf. Pras.

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.