Kultura

Finał wiosennych spotkań „Kina z Pasją” w NoveKino Siedlce

Siedlce Pon. 10.06.2024 12:08:49
10
cze 2024

Już w najbliższy czwartek, 13 czerwca na zakończenie wiosennego sezonu spotkań klubu filmowego „Kino z Pasją” w NoveKino Siedlce zostanie zaprezentowany jeden z ciekawszych filmów ostatnich miesięcy - "Monster" w reż. Hirokazu Koreedy, z nagrodzonym Złotą Palmą na festiwalu w Cannes scenariuszem Yûjiego Sakamoto oraz genialną muzyką Ryūichiego Sakamoto, autora nagrodzonej Oskarem ścieżki dźwiękowej do "Ostatniego cesarza". Dla czytelników mamy dwa podwójne zaproszenia.

Bilety otrzymują Justyna Izdebska i Andrzej Głuchowski

Szkolna historia, trzy różne perspektywy i pytanie - czy potrafimy dopuścić do siebie myśl, że możemy nie mieć racji? Że drugi może widzieć świat inaczej? Czy można w ogóle zdefiniować jedną prawdę, patrząc na konkretną historię, w której występuje kilku bohaterów, a każdy z nich ma własne doświadczenie i własna perspektywę? Gdzie jest tytułowy „potwór”? Czy twórcy filmu w ogóle chcą go nam przedstawić, czy może raczej zaproponować widzowi współtworzenie tej historii i przyjrzenie się własnym „potworom”? Na pewno będzie o czym myśleć podczas seansu i po nim... „Monster” to także powrót do Japonii w „Kinie z Pasją” i bliższe przyglądanie się japońskiej obyczajowości, a przy okazji japońskiemu systemowi edukacji.Partnerem spotkania będzie Wydawnictwo Marginesy, wydawca najnowszych, kinowych książek: "Spekulacje o kinie" Quentina Tarantino oraz "Oscarowe wojny. Historia Hollywood pisana złotem, potem i łzami" Michaela Schulmana, które trafią do widzów jako upominki podczas spotkania. Początek o 19.00, 13 czerwca w NoveKino Siedlce.


JAK MOŻNA WYGRAĆ?


To bardzo proste. Wystarczy wysłać zgłoszenie na adres promo@radiopodlasie.pl  w tytule maila należy wpisać KINO Z PASJĄ, a w treści imię, nazwisko i nr tel.

Na zgłoszenia czekamy do ŚRODY, 12 CZERWCA do godz. 8:15.

Ogólny regulamin konkursów, których organizatorem jest portal podlasie24.pl (Katolickie Radio Podlasie) znajdziesz TUTAJAOI

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.