Do wygrania bilety na spektakl „Śluby panieńskie”

Archiwum Czw. 02.11.2023 15:04:17
02
lis 2023

W dniach 3-5 listopada w Siedlcach odbędzie się Festiwal Fredrowski, podczas którego wystawione zostaną trzy głośne sztuki najwybitniejszego polskiego komediopisarza, Aleksandra Fredry. Będą to: „Śluby panieńskie”, „Zemsta” oraz „Dożywocie”. Festiwal, który będzie miał miejsce na deskach Sceny Teatralnej Miasta Siedlce, to trzydniowa uczta artystyczna dla miłośników teatru. W Siedlcach aktorzy Teatru Klasyki Polskiej zagrają głośne sztuki mistrza Aleksandra Fredry. Do wygrania są bilety na spektakl "Śluby panieńskie".

Bilety otrzymuje Marta Izdebska


3 listopada, godz. 19:00

Scena Teatralna Miasta Siedlce
”Śluby panieńskie”

Śluby panieńskie, czyli Magnetyzm serca to ponadczasowa komedia Aleksandra Fredry, napisana prawie dwieście lat temu, w 1832 roku.
Jej treścią jest miłość – główny temat teatru, źródło wszystkich dramatów, fundament każdej akcji, rdzeń postaci i najważniejszy wymiar metafizyczny. Mimo złożonych ślubów, bohaterki nie są w stanie oprzeć się miłości, którą odkrywają jako najpotężniejszy, życiodajny żywioł. Klara i Aniela, buńczuczny Gustaw i sentymentalny Albin, wplątani w zabawne intrygi, po wielu zaskakujących zwrotach akcji ostatecznie dokonują szczęśliwych wyborów. Upragniona przez wszystkich miłość okazuje się nie tylko wielka, szczera i wzruszająca, lecz także, co najważniejsze, szczęśliwa i odwzajemniona. Fredro opowiada swoją, ciekawie umotywowaną psychologicznie historię, wykorzystując elementy „strajku miłosnego”, figury obecnej już w starożytności w Lizystracie Arystofanesa, a także w polskiej XVII-wiecznej literaturze sowizdrzalskiej – w Sejmie panieńskim. Komedia, która dotyka serc, porusza, unosi.

Reżyseria: Lidia Sadowa
Scenografia/kostiumy: Anna Czyż
Muzyka: Marcin Pospieszalski

JAK MOŻNA WYGRAĆ?

To bardzo proste. Wystarczy wysłać zgłoszenie na adres promo@radiopodlasie.pl  w tytule maila należy wpisać SPEKTAKL , a w treści imię, nazwisko i nr tel.


Na zgłoszenia czekamy do piątku, 3 listopada do godz. 12:15.


Ogólny regulamin konkursów, których organizatorem jest portal podlasie24.pl (Katolickie Radio Podlasie) znajdziesz TUTAJ
0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.