Kościół

Życzenia dla kapłanów na Wielki Czwartek

Siedlce Śr. 27.03.2024 17:47:06
27
mar 2024

Wielki Czwartek to dzień kiedy wspominamy ustanowienie Sakramentów Eucharystii i Kapłaństwa - to moment, w którym bardziej niż kiedykolwiek uświadamiamy sobie jak wiele zawdzięczamy kapłanom. Nasze myśli kierujemy w tym szczególnym dniu w stronę wszystkich kapłanów diecezji siedleckiej i drohiczyńskiej, a przede wszystkim księży pracujących w Katolickim Radiu Podlasie: Dyrektora rozgłośni - ks. Marka Bieńkowskiego, sekretarza redakcji - ks. Pawła Brońskiego, szefa portalu podlasie24.pl i dyrektora Biura Prasowego Diecezji Siedleckiej – ks. Marka Weresy oraz opiekuna Kół Przyjaciół KRP – ks. Grzegorza Suwały.

ks. Marek Bieńkowski - Dyrektor Katolickiego Radia Podlasie
ks. Paweł Broński - sekretarz redakcji Katolickiego Radia Podlasie
ks. Marek Weresa - szef portalu podlasie24.pl i dyrektor Biura Prasowego Diecezji Siedleckiej
ks. Grzegorz Suwała - opiekun Kół Przyjaciół Katolickiego Radia Podlasie

„Serca ludzi niezmiennie oczekują na Boga, "na słowa, które staną się światłem, wskażą im drogę. Oczekują na słowo, które będzie czymś więcej niż tylko słowem. (...) Żniwo jest wielkie, i w każdym pokoleniu potrzebni są robotnicy" – mówił do kapłanów i diakonów w 2006 roku we Fryzyndze papież Benedykt XVI. „Powołania kapłańskie - podkreślił Papież - nie są też dziełem jakiejś dobrze przygotowanej reklamy czy właściwych strategii rekrutacji osób. Powołanie wychodzi z Serca Boga i musi zawsze znaleźć drogę do serca człowieka".

W Wielki Czwartek, kiedy wspominamy ustanowienie przez Chrystusa sakramentu kapłaństwa, przede wszystkim chcemy powiedzieć: „Dziękujemy!”. Wyrazić wdzięczność za ten „most” – Wasze powołanie, do Serca Boga, po którym możemy iść do Niebieskiej Ojczyzny. Za odwagę głoszenia, za świadectwo życia, za naukę powstawania, za pomoc, za wierność i za obecność – dziękujemy!

Drodzy Kapłani, przyjmijcie dziś też życzenia, będące wsparciem i uznaniem Waszej pracy, zaangażowania, gorliwości i wytrwałości. Niech Jezus – Najwyższy Kapłan, prowadzi Was na krańce Ziemi, niech wciąż uzdalnia do miłości, niech będzie pokrzepieniem, kiedy nie widać owoców.

Pamiętajcie też, że jak mówił we Fryzyndze papież Benedykt XVI, „na tej drodze nie jesteście sami, lecz że wielka rzesza świętych idzie razem z Wami, a święci żyjący - wierni dnia dzisiejszego i jutrzejszego - wspomagają Was i Wam towarzyszą”.

Wdzięczni za wczoraj, stajemy przy Was na dziś i jutro. Niech Duch Święty oczyszcza, otwiera oczy, aby pośród trudności, niepewności i zagrożeń, zawsze widzieć jasną drogę do Ojca. Bóg zapłać za Wasze towarzyszenie!

Modlitwą otaczamy także byłych Dyrektorów Katolickiego Radia Podlasie:

ks. kan. Henryka Drozda
ks. kan. Janusza Wolskiego
ks. kan. Sławomira Kapitana
ks. kan. Andrzeja Sochala

oraz kapłanów współpracujących z Katolickim Radiem Podlasie i portalem podlasie24.pl. Są to:


ks. Mariusz Świder

ks. Rafał Pietruczuk

ks. Radosław Piotrowski

ks. Przemysław Świderski

ks. Łukasz Kwasowiec

ks. Łukasz Celiński

ks. Kacper Rysak

ks. kan. Jacek Sereda

ks. Kamil Duszek

ks. Jacek Jaśkowski

ks. kan. Piotr Pielak

ks. Paweł Padysz
ks. Krzysztof Zawadzki

ks. Paweł Bielecki

ks. Marek Strzeżysz

Ks. Jakub Wąsowski

Ks. Jan Kociubiński

Ks. Łukasz Kałaska

Ks. Łukasz Bąk

Ks. Michał Mościcki

Ks. kan. Jacek Wojdat
Ks. Tomasz Wakuła

Ks. kan. Mariusz Zaniewicz


3 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.
mihau Czw. 28.03.2024 05:17:46

Serdeczne życzenia dla wszystkich kapłanów w diecezji.

Dawny parafianin Czw. 28.03.2024 07:18:38

Ks Przemysław Świderski -jeden z najlepszych księży jakich poznałem. Każdemu życzę spotkania tak wspaniałego kapłana na swojej parafii. Księże... Bożego Błogosławieństwa na każdy dzień. "Wielcy ludzie nie rodzą się wielkimi, tylko się nimi stają." Mario Puzo :-)

Kazimiera Śr. 27.03.2024 17:38:56

Dziękujemy naszemu Księdzu opiekunowi kół przyjaciół. I życzymy mu wszelkiego dobra i siły do tych wszystkich osób którym przewodzi. Niesamowity ks. Grzegorz.