Rekolekcje stypendystów z Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia

Diecezja siedlecka Sob. 05.03.2022 09:52:11
05
mar 2022

Ponad 40 stypendystów z Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia” i Fundacji „Pro Studio Et Vita” z diecezji siedleckiej uczestniczy w weekendowych od 4 do 6 marca, rekolekcjach wielkopostnych w Bursie św. Stanisława Kostki Siedlcach.

Zjazd stypendystów ma charakter rekolekcyjny, głównie ze względu na okres roku liturgicznego, w jakim się znajdujemy - czas Wielkiego Postu. W piątkowy (4 marca) wieczór wszyscy wzięli udział w drodze krzyżowej. Każdy kolejny dzień rozpoczyna się poranną modlitwą, a jego centralnym punktem jest celebracja Eucharystii. Zaplanowano także nabożeństwo pokutne, po którym każdy może przystąpić do sakramentu pokuty i pojednania a wieczorem jest czas na adorację Najświętszego Sakramentu.
Rekolekcjom przewodniczy ks. Radosław Piotrowski, Diecezjalny Duszpasterz Młodzieży Diecezji Siedleckiej, Prefekt I KLO im. Św. Rodziny w Siedlcach.
Gościem specjalnym zjazdu stypendystów będzie w 5 marca ks. Dariusz Kowalczyk Przewodniczący Zarządu Fundacji a w niedzielę 6 marca Ksiądz Biskup Grzegorz Suchodolski.
Fundacja obejmuje programem stypendialnym 1700 uczniów z całej Polski. W diecezji siedleckiej mamy 70 stypendystów. Są to uczniowie, szkół podstawowych (8), ponadpodstawowych (36) oraz studenci (26).
Program stypendialny Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia” i Fundacji „Pro Studio Et Vita” obejmuje nie tylko pomoc finansową, lecz również formację. Stypendyści co roku spotykają się na letnim obozie formacyjno-integracyjnym w jednym z największych miast Polski. Natomiast w ciągu roku szkolnego stypendyści spotykają się w gronie diecezjalnym na rekolekcjach, zimowiskach, dniach skupienia. Nad ich formacją czuwają księża koordynatorzy. Koordynatorem Fundacji w diecezji siedleckiej jest ks. kan. Paweł Kindracki, Dyrektor Wydziału Nauczania Katechetycznego.

fot. ks. Marek Weresa
Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Monika Jabłkowska
+48.512111737

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.