Kościół

Misterium „A Z TEJ ŚMIERCI ŻYCIE TRYSKA” w siedleckim Sanktuarium św. Józefa

Siedlce Sob. 30.04.2022 09:12:46
30
kwi 2022

W piątkowy wieczór 29 kwietnia odbyła się premiera Pasji Jezusa Chrystusa. Zebrani mogli obejrzeć niezwykły spektakl, który idealnie wpisuje się w czas wielkanocny.

Jak wskazują organizatorzy, misterium opowiada przede wszystkim o drodze Jezusa do zmartwychwstania i dlatego jest ono w okresie paschalnym, gdy w czytaniach mszalnych tak często możemy usłyszeć Apostołów mówiących o Chrystusie, którym umarł i zmartwychwstał.
Spektakl został przygotowany przez grupę młodzieży pod kierunkiem ks. Ireneusza Juśkiewicza. W przedstawienie zaangażowało się ponad 50 młodych osób, którzy odegrali role Jezusa, Maryi, Apostołów, pobożnych niewiast, Żydów, żołnierzy żydowskich, arcykapłanów, Piłata, żołnierzy rzymskich i inne. - W czasach, gdy wielu narzeka na młodzież, wychodzimy z założenia, że narzekanie nikomu nie pomoże.
Bogu dzięki, że w parafii znaleźli się oazowicze, ministranci, lektorzy, kandydaci do bierzmowania, uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 9 w Siedlcach i innych szkół, którym się chce włączyć w dobre i piękne dzieło, którzy poświęcili swój czas na sprawy Boże. W rozlicznych przygotowaniach wspierając nas także dorośli parafianie - wskazał ks. Juśkiewicz.
Przedstawione wydarzenia opisane są w Ewangelii według św. Łukasza w rozdziałach 22 – 24. Misterium to coś więcej niż przedstawienie. Widzowie mogą stać się uczestnikami Misterium poprzez aktywne słuchanie słów Ewangelii, obserwację 12 scen, wspólny śpiew pieśni, który jest prowadzony przez Młodzieżową Diakonię Muzyczną „Płomyki”. Czas spędzony w kościele był okazją do refleksji, rozmyślania nad najważniejszymi wydarzeniami z historii świata, a nade wszystko zebrani mogli zacząć się modlić, usłyszeć Dobrą Nowinę.
Misterium będzie się odbywało jeszcze w czterech wybranych dniach w porze wieczornej, by umożliwić udział wielu osób. Organizatorzy zapraszają i proszą o przekazywanie informacji.
Dodatkowe terminy misterium:
30 kwietnia, godz. 19.30
4 maja, godz. 19.30
6 maja, godz. 19.30
7 maja, godz. 20.15Tekst i foto: xMW

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.