Siemiatycze

Droga krzyżowa z udziałem dzieci i młodzieży

18
mar 2023

W piątki w Wielkim Poście w siemiatyckich parafiach sprawowana jest droga krzyżowa – najpierw dla dzieci i młodzieży, potem dla dorosłych. W piątek, 17 marca w kościele pw. Wniebowzięcia NMP drodze krzyżowej dla dzieci i młodzieży przewodniczył ks. Błażej Samociuk.

Rozważania przygotowane przez uczniów wraz z ks. Bartoszem Ojdaną, czytała młodzież przygotowująca się do przyjęcia sakramentu bierzmowania. Krótkie refleksje przy 14-u stacjach na drodze Jezusa dźwigającego Krzyż ulicami Jerozolimy upominały, wzywały do zerwania z grzechem i świadczenia dobrych uczynków.

Udział młodego pokolenia w nabożeństwach wielkopostnych to widok, który wlewa otuchę w serca, zwłaszcza, że do kościoła przychodzą całymi rodzinami, rodzice, czy dziadkowie przyprowadzają dzieci, a starsza młodzież prowadzi młodsze rodzeństwo by wspólnie się modlić.

W parafii pw. Wniebowzięcia NMP w Siemiatyczach nabożeństwo Drogi Krzyżowej w piątki dla dzieci, o godz. 16.30. Msza święta, w piątki Wielkiego Postu o godz. 17.30, po Mszy świętej Droga Krzyżowa dla dorosłych. Nabożeństwo Pasyjne Gorzkich Żali w niedziele o godz. 17.30 (pół godz. przed Mszą Św. wieczorną)

W parafii pw. Św. Andrzeja Boboli Droga Krzyżowa dla dzieci w piątki o godz. 17.00, Msza Święta o godz. 18.00 następnie Droga Krzyżowa dla dorosłych. Gorzkie Żale w niedziele po Mszy Świętej o godz. 10.00.

Za udział w rekolekcjach wielkopostnych, nabożeństwie Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żali można uzyskać odpust zupełny.


Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Agnieszka Bolewska-Iwaniuk
+48.600262129

1 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.
parafianin Sob. 18.03.2023 16:01:39

Temu nowemu ołtarzowi przydałby sie mały redesign zgodnie z duchem liturgicznym papieża Benedykta - krzyż na środek, pasyjką do celebransa, i jeśli już nie sześć świec, to przynajmniej cztery, bo to przepisowe minimum do wystawienia Sanctissimum. Przed remontem na wielkim ołtarzu stało sześć pięknych lichtarzy - gdzie one teraz są?