Kościół

Bp Kazimierz Gurda: Zmartwychwstanie – perspektywą życia uczniów Jezusa. Święto Uniwersytetu w Siedlcach

Siedlce Wt. 14.05.2024 20:30:15
14
maj 2024

Więź z Jezusem, umacniana przez Ducha Świętego, otwiera przed każdym człowiekiem nieznane dotąd horyzonty pięknego, mądrego i szczęśliwego życia, zwieńczonego zmartwychwstaniem – wskazał bp Kazimierz Gurda podczas Mszy św. w intencji społeczności akademickiej. Eucharystia w katedrze siedleckiej, sprawowana we worek, 14 maja była pierwszym punktem święta Uniwersytetu w Siedlcach, który w tym roku obchodzi jubileusz 55-lecia istnienia.

Bp Kazimierz Gurda, w nawiązaniu do odczytanych czytań mszalnych, przypomniał, że Kościół jest wezwany, aby w kolejnych pokoleniach głosić światu prawdę o zmartwychwstaniu. Dokonuje się to dzięki Duchowi Świętemu. - Kościół z woli Jezusa staje się świadkiem Jezusa. Dlatego głosi prawdę o zmartwychwstaniu, które prowadzi do życia wiecznego - mówił bp Gurda. - Głoszenie Bożej prawdy nie zależy od postawy świata, ale od nakazu, który zostawił swoim uczniom Jezus Chrystus - akcentował biskup siedlecki.


Na zakończenie Eucharystii głos zabrała przedstawicielka środowiska uniwersyteckiego a następnie biskup siedlecki złożył życzenia zebranym i udzielił błogosławieństwa.
W środę, 15 maja w gmachu Wydziału Nauk Społecznych i Humanistycznych Uniwersytetu w Siedlcach odbędzie się uroczystość z okazji obchodów 55-lecia istnienia placówki. Wydarzenie rozpocznie się o godzinie 11:00.

W ramach obchodów zaplanowano uroczyste posiedzenie Senatu, które rozpocznie rektor prof. Mirosław Minkina. Następnie odbędą się promocje habilitacyjne i doktorskie. Wręczone zostaną również medale i wyróżnienia. Na zakończenie głos zabiorą zaproszeni goście.

Relacja: ks. Marek Weresa

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.