Łuków

Biały Marsz dla Jana Pawła II w Łukowie

19
mar 2023

Mieszkańcy Łukowa i okolic odpowiedzieli na apel księdza proboszcza Leszka Przybyłowicza i wzięli udział w „Białym Marszu dla Jana Pawła II”. Odbył się on w niedzielę 19 marca. Uczestnicy marszu idąc ulicami miasta przed pomnik Papieża odmawiali wspólnie różaniec.

„Biały Marsz dla Jana Pawła II”, który odbył się w Łukowie w niedzielę 19 marca, był odpowiedzią na apel Biskupa Siedleckiego Kazimierza Gurdy wzywający do modlitwy i zewnętrznych form upamiętnienia Papieża Polaka. Inicjatywa narodziła się wśród osób z parafii Świętego Brata Alberta, którzy chcą pozostać anonimowi. Realizacji ich inicjatywy podjął się ksiądz proboszcz Leszek Przybyłowicz. Jak mówi nam ksiądz proboszcz „Biały Marsz dla Jana Pawła II”, który przeszedł ulicami Łukowa, był wzorowany na marszach, które odbywały się w kwietniu 2005 roku po śmierci Papieża Polaka. Wówczas były to marsze wyrażające wdzięczność za jego 27-letni pontyfikat. Niedzielny marsz, który odbył się w Łukowie, zorganizowano w obronie świętości i godności Wielkiego Papieża Polaka.W marszu, który rozpoczął się po Mszy Świętej o godzinie 12.00, brali udział mieszkańcy Łukowa i okolic. W organizację tego wydarzenia zaangażowali się Wojownicy Maryi. Uczestnicy marszu przeszli z kościoła Świętego Brata Alberta przed pomnik Jana Pawła II. W drodze wspólnie odmawiano różaniec. Na zakończenie zaś odczytano przesłanie papieskie i zawierzenie Matce Bożej.

Uczestnicy „Białego Marszu dla Jana Pawła II” mieli ze sobą białe wstążki, jako symbol zwycięstwa dobra nad złem.

AKup
Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Anna Kupińska
+48.509310762

1 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.
Siedlczanin Pon. 20.03.2023 06:49:39

Ze smutkiem trzeba stwierdzić, że średnia wieku pokolenia, dla którego Jan Paweł II jest autorytetem doskonale widoczna na tych zdjęciach