Kościół

43. PPP: w drodze do Suchedniowa pątnicy będą modlić się o nowe powołania

08
sie 2023

Pątnicy 43. Pieszej Pielgrzymki Podlaskiej na Jasną Górę rozpoczynają nowy dzień. Wyruszyli dziś z Jasieńca Iłżeckiego i Małyszyna do Suchedniowa. Dziś też będą modlić się o nowe powołania kapłańskie i zakonne.

Dzisiejszy dzień na pielgrzymim szlaku będzie poświęcony modlitwie o powołania kapłańskie i zakonne. Rozpoczęły go Msze Święte w tej intencji. W Jasieńcu Iłżeckim, gdzie nocowały grupy kolumny siedleckiej, homilię podczas Eucharystii głosił ksiądz Mariusz Świder, rektor Wyższego Seminarium Duchownego w Nowym Opolu. Mówiąc do pątników, z którymi razem pielgrzymuje na Jasną Górę, zwracał uwagę na to, jak brakuje dziś nowych, młodych ludzi, którzy chcieliby służyć Panu Bogu i Kościołowi. I prosił o modlitwę w intencji powołań.


Dziś, 8 sierpnia pątnicy mają do pokonania drogę z Jasieńca Iłżeckiego i Małyszyna do Suchedniowa. Po drodze będą gościć u Braci Cystersów w Opactwie w Wąchocku. Dziś też pątników odwiedzi biskup Kazimierz Gurda, który rankiem, 9 sierpnia będzie przewodniczył porannej Eucharystii.
Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Anna Kupińska
+48.509310762

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.