10 największych mitów na temat depilacji laserowej

Archiwum Śr. 24.05.2023 07:53:22
24
maj 2023

Depilacja laserowa to rozwiązanie, które cieszy się coraz większym uznaniem, zwłaszcza wśród kobiet. Bardzo chętnie wybieramy depilację tego typu, gdyż chcemy przez długi czas cieszyć się gładką cerą. W efekcie uzyskujemy pewność siebie i nie martwimy się czasochłonną depilacją z użyciem maszynki do golenia. Zanim jednak wybierzemy taką propozycję, warto bliżej przyjrzeć się popularnym mitom na temat depilacji laserowej. O czym powinniśmy pamiętać?

Mity na temat depilacji laserowej

Poszukując usług tego typu, z pomocą przychodzi depilacja laserowa Białystok. Jest ona wykonywana przed specjalistów, którzy na co dzień korzystają z nowoczesnych technologii.Jeśli chodzi o największe mity na temat laserowej depilacji, są one następujące:

1. Depilacja laserowa jest kosztownym zabiegiem - aktualnie praktycznie każdy może skorzystać z takiego rozwiązania. Ostatecznie taka opcja staje się mniej kosztowna niż ciągłe kupowanie maszynek do golenia i kosmetyków.

2. Laser wpływa na podrażnienia i wrastanie włosków - to kolejny częsty mit, który bywa powielany. Na szczęście depilacja laserowa nie wywołuje takich problemów, w przeciwieństwie do usuwania włosków za pomocą jednorazowej maszynki.

3. Jeden zabieg depilacji nie daje efektów - nic bardziej mylnego. Po pierwszej sesji usunąć można nawet 30% włosków ze strefy bikini lub z łydek. Lakier ma za zadanie uszkadzać takie włoski, które znajdują się w fazie aktywnego wzrostu.

4. Depilacja jest przeznaczona tylko dla posiadaczy ciemnych włosków - aktualnie specjaliści korzystają z wielu urządzeń, które doskonale radzą sobie z opaloną skórą i jasnymi włoskami.

5. Depilacja laserowa jest bolesna - nowoczesne technologie sprawiają, że wyeliminowane zostały doznania bólowe. Może wystąpić jedynie lekki dyskomfort, przy czym wiele zależy od danej osoby.

6. Depilację wykonywać można tylko zimą i jesienią - z laserowej depilacji skorzystamy o każdej porze roku. W gorące dni warto jednak mieć na uwadze jak najlepszą ochronę skóry. Podstawa to krem z wysokim filtrem i odpowiednia odzież.

7. Wystarczający jest jeden zabieg depilacji laserowej - liczba zabiegów jest w tym wypadku zależna od konkretnej osoby i jej uwarunkowań. Zazwyczaj wymogiem jest od 4 do 6 wizyt, co jest związane z fazami wzrostu włosków. Bardzo ważne jest to, aby zachować przerwy czasowe pomiędzy powtórzeniami.

8. Depilacja laserowa jest szkodliwa - faktem jest, że to całkowicie bezpieczny zabieg. Wiązki lasera oddziałują na mieszek i cebulkę włosa, dzięki czemu nie dochodzi do naruszenia tkanek. Zabieg można stosować nawet na delikatnych miejscach naszego ciała.

9. Każdy laser do depilacji daje taki sam efekt - lasery są różnorodne, a różnice dotyczą skuteczności, mocy działania itp. Na rynku znajdziemy urządzenia, które mają skuteczność od 30 do 98%. Poza tym spore znaczenie ma poziom zaawansowania obsługi urządzenia i jego wielkość. Najlepsze rezultaty uzyskamy wtedy, gdy skorzystamy z profesjonalnych usług.

10. Sesje usuwania włosków są czasochłonne - pamiętajmy o tym, że czas trwania zależy od danego obszaru ciała. Jeśli postawimy na lasery najnowszej generacji, możemy liczyć na szybkie zabiegi.

Jak widać, depilacja laserowa daje wiele ciekawych efektów, które zauważymy bardzo szybko. Popularne mity nie powinny nas zniechęcać do takiego rozwiązania, gdyż nie są one zgodne z prawdą. W tym wypadku najlepszym rozwiązaniem jest skorzystanie z laserowej depilacji.Jeśli chcesz przygotować się do lata, pomyśl o zabiegu depilacji laserowej. Dzięki niemu, pozbędziesz się niechcianego owłosienia - skutecznie, bez podrażnień i wrastających włosków!