Zwycięstwo Pogoni w pucharze

Siedlce Czw. 10.08.2023 11:23:46
10
sie 2023

W środę, 9 sierpnia w Siedlcach odbył się mecz wstępnej rundy Pucharu Polski. Przeciwnikiem siedlczan był historycznie niewygodny rywal Olimpia Elbląg, jednak z uwagi na dobry start sezonu na boisku panował optymizm.

Przed spotkaniem odbyła się mała ceremonia uczczenia dwusetnego meczu Cezarego Demianiuka w barwach Pogoni.

Pierwsze minuty były szarpane, w tej sytuacji żadna ze stron nie potrafiła przejąć inicjatywy. W 16. minucie po wrzutce z lewej strony groźnie główkował Kacper Szczudliński. Futbolówka skozłowała i poleciała nad bramką. Chwile później było jeszcze groźniej. Piłka po rzucie rożnym znalazła się przed polem, skąd bardzo mocno uderzył Michał Kuczałek. Jego strzał minimalnie minął lewe okienko bramki. Pogoń nie pozostała dłużna. Mateusz Majewski próbował swoich sił strzelając głową, jednak stuprocentowej sytuacji przestrzelił. W 23. minucie goście popełnili błąd w obronie w wyniku czego Cezary Bujalski wyszedł sam na sam z bramkarzem Olimpii, który to sfaulował skrzydłowego Pogoni. Sędzia wskazał na rzut karny, a Majewski pewnie go wykonał. Od tego momentu zarysowała się delikatna przewaga biało-niebieskich. Mogła zostać ona potwierdzona w ostatniej minucie pierwszej połowy, ale Bujalski, który znów stanął oko w oko z Łukaszem Łęgowskim, wolał podać do wbiegającego Huberta Derlatka. Zawodnika Pogoni uprzedził stoper i akcja zakończyła się fiaskiem.

Na drugą część spotkania obie drużyny wyszły z większą ochotą do gry. Oleksandr Yatsenko uderzył niewygodną piłkę i tylko minimalnie przestrzelił. W 63. minucie duży błąd w polu karnym Pogoni próbował wykorzystać Adam Żak, ale wybronił go Jakub Burek. W 71. minucie Maciej Famulak mocnym strzałem pod poprzeczkę doprowadził do wyrównania. Zaledwie 4 minuty później świetną akcję na skrzydle przeprowadził Demianiuk. Zawodnik dograł w pole karne do Lukasa Hrinciara, który wślizgiem zdobył swoją premierową bramkę w barwach Pogoni. W końcówce spotkania była cała masa błędów w obronie i rozegraniu w siedleckim zespole, przez co napięcie nie opadało. Ostatecznie siedlczanie utrzymali korzystny dla siebie wynik i z boiska schodzili jako zwycięzcy.

Losowanie kolejnej rundy Fortuna Pucharu Polski odbędzie się 11 sierpnia. Mecze I rundy zaplanowano na dni 26-28 września.

W sobotę, 12 sierpnia o 17:00 MKP Pogoń w ramach II ligi podejmie u siebie KKS 1925 Kalisz.