Zwycięstwo Pogoni w pięknym stylu

Siedlce Pon. 02.10.2023 10:29:31
02
paź 2023

W niedzielę, 1 października piłkarze Marka Brzozowskiego udali się do Grudziądza na mecz z Olimpią. Spotkanie zapowiadało się na bardzo wyrównane i w istocie takie też było.

Mecz odważnie rozpoczęli goście. Już w 4. minucie Konrad Gutowski, stanął przed szansą na otworzenie wyniku, lecz nie trafił czysto w piłkę. Kolejne minuty minęły na wzajemnym badaniu się drużyn, aż w 21. minucie z rzutu rożnego dośrodkował Damian Szuprytowski wprost na głowę Przemysława Misiaka, który dobrej szansy nie zmarnował i mieliśmy otwarcie wyniku. W kolejnych minutach gra skupiła się wokół koła środkowego. Goście próbowali wyrównać, z dystansu uderzał Kostiantyn Czernij, ale strzał okazał się niecelny. Końcówka pierwszej części to dominacja gospodarzy, mimo to do przerwy to Pogoń prowadziła 1:0.

Po zmianie stron wciąż to Olimpia była stroną dominującą. W 56. minucie ich starania zostały wynagrodzone, gdyż Czernij doprowadził do wyrównania strzałem po ziemi zza szesnastki. Odpowiedź gości mogła być natychmiastowa, ale strzał z rzutu wolnego Damiana Nowaka powędrował nad bramką. Gol jednak wisiał w powietrzu i w 64. minucie ponownie z rzutu rożnego dośrodkowywał Szuprytowski. Tym razem uderzał Nowak i biało-niebiescy znowu wyszli na prowadzenie. Zaledwie 4 minuty później Cezary Demianiuk wywalczył rzut karny, który sam później zamienił na bramkę. Dwubramkowa przewaga dała względny spokój na murawie, aczkolwiek w końcówce gospodarze zdobyli bramkę kontaktową za sprawą Rafała Kobrynia. Ostatecznie Pogoń zaliczyła cenne zwycięstwo dające jej awans na 6. miejsce w ligowej tabeli.

Kolejne spotkanie Pogoń rozegra w sobotę, 7 października o godzinie 15:00 w Siedlcach ze Skrą Częstochowa.