Sport

Zbuczyn zaprasza na szosowy wyścig rowerowy wokół gminy

Siedlce Wt. 21.05.2024 22:09:16
21
maj 2024

Organizuje półmaratony dla wytrawnych sportowców, ale szykuje również coś dla tych, którzy dopiero zaczynają się ruszać po leniwej zimie. Pod hasłem „Jadziem miśki” Zbuczyn zaprasza na szosowy wyścig rowerowy wokół gminy.

Datę wyznaczono na 25 maja, a długość 67-kilometrowej pętli dobrano tak, by była w zasięgu możliwości amatorów. Wyścig odbędzie się w ruchu otwartym. Kolejne grupy będą puszczane ze startu w miejscowości Krzesk-Majątek co 10 minut. Trasa  będzie prowadziła drogami gminnymi i powiatowymi o dobrej nawierzchni asfaltowej. Do udziału organizatorzy zapraszają zarówno kolarzy, jak i wszystkich miłośników rywalizacji rowerowej w każdym wieku. Można pojechać na dowolnym rowerze. Dla zawodników jadących na rowerach o napędzie elektrycznym będzie oddzielna klasyfikacja.

Aby wziąć udział w wyścigu, niezbędny jest sprawny rower, sztywny kask i duża porcja dobrego humoru.

Wyścig będzie odbywał się w otwartym ruchu ulicznym. Trasa zostanie oznakowana. Plan trasy można pobrać na urządzenie nawigacyjne. TUTAJ

Ciekawostką, a nawet ewenementem w skali kraju jest dopuszczenie do startu zawodników na rowerach elektrycznych – oczywiście w osobno punktowanej kategorii. Organizatorzy zapewniają profesjonalny pomiar czasu i namawiają do szybkich zapisów. Lista pomieści 150 zgłoszeń.


Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Adam Białczak
+48.500187558

1 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.
Pytania Śr. 22.05.2024 11:00:18

Czy trzeba przebierać się za niedźwiedzia i czy stroje są obowiązkowe podczas rajdu? Czy są jakieś opłaty za tą przyjemnośc ?