Zawodnik WLKS Siedlce-Nowe Iganie na Mistrzostwa Świata w Sumo

Siedlce Pon. 09.10.2023 10:09:39
09
paź 2023

W dniach 6-10 października w Tokio odbywają się Mistrzostwa Świata w Sumo. Jednym z zawodników, którzy pojechali do Japonii reprezentować nasz kraj jest podopieczny WLKS Siedlce-Nowe Iganie Michał Dubowski. Zawodnik startował w kategorii 100 kg.

Michał Dubowski na japońskim dohyo stoczył cztery pojedynki, dwa wygrane oraz dwa przegrane. Pierwszy zwyciężył z reprezentantem Indii Samarth Pravin Kate, drugi natomiast z zawodnikiem Mongolii Batbold Bat-Erdene. W walce półfinałowej uległ reprezentantowi Japonii Jyonoshin Mitsuhashi, a w pojedynku o brązowy medal przegrał z Gruzinem Daviti Akubardia.

To był pierwszy start Michała na zawodach takiej rangi. Doświadczenie tam zdobyte na pewno zaowocuje w przyszłości i pomoże mu w zdobyciu medali Mistrzostw Świata i Europy.