Z Hutnikiem znowu remis

Siedlce Pon. 04.03.2024 15:19:42
04
mar 2024

W pierwszym meczu w Krakowie spotkanie Pogoni z Hutnikiem zakończyło się wynikiem 1:1. Wówczas taki rezultat był postrzegany był dość pozytywnie. Pół roku później oczekiwania sięgały 3 punktów, lecz w piątkowe starcie znowu zakończyło się remisem.

Mecz mógł się zacząć w wymarzony sposób dla Pogoni. W pole karne przedarł się Cezary Demianiuk i oddał strzał, który został zablokowany przez stopera. Parę minut później ponownie Demianiuk przedarł się lewą stroną, wystawił wbiegającemu Krystianowi Misiowi, lecz ten nie opanował piłki i zaprzepaścił dogodną okazję na bramkę. Goście nakładali wysoki pressing, przez który Pogoń miała problemy wyjść z własnej połowy i aż do końca pierwszej części gry, inicjatywa była po stronie Hutnika. Nie przełożyło się to jednak na konkretne okazje bramkowe.

Po zmianie stron Miś wywalczył piłkę na skrzydle. Zagrał wzdłuż pola karnego, a tam futbolówkę do bramki skierował nowy zawodnik biało-niebieskich Tomasz Walczak. Było to dla niego pierwsze trafienie w nowym klubie. Dość szybko mógł odpowiedzieć Deniss Rakels, kiedy to niepilnowany w polu karnym oddał strzał głową, który jednak ofiarnie zablokował Ernest Dzięcioł. W 76. minucie Patryk Kieliś został sfaulowany w polu karnym przez rezerwowego Dannego Babora. Do rzutu karnego podszedł Rakels. Po rękach Jakuba Burka futbolówka trafiła w poprzeczkę i trafiła do bramki. Pogoń było stać tylko na groźny strzał Lucasa Hrnciara sprzed pola karnego, który z trudem został obroniony. W końcówce obie drużyny grały dość zachowawczo, dlatego wynik nie uległ zmianie.

Następne spotkanie Pogoń rozegra na wyjeździe z Sandecją. mecz zaplanowano na 9 marca na godzinę 12:00.