Sport

Wysoka wygrana Pogoni we Wronkach

Siedlce Pon. 18.09.2023 09:16:12
18
wrz 2023

Dłuższa przerwa w rozgrywaniu spotkań nie przeszkodziła piłkarzom Pogoni Siedlce w pokazaniu klasy w niedzielnym starciu we Wronkach z rezerwami Lecha Poznań.

Pogoń nie rozegrała swojego spotkania w zeszłym tygodniu w uwagi na grę w młodzieżowej reprezentacji Polski obrońcy Przemysława Misiaka. Mecz zapowiadał się interesująco, ponieważ trudno było wskazać faworyta. Ku uciesze kibiców do gry wrócił siedlecki snajper Damian Nowak. Od pierwszych minut to goście prowadzili grę, a znalazło to potwierdzenie w 32. minucie. Wówczas efektowny rajd zaliczył Damian Szuprytowski i trafił piłką do siatki. Po bramce obraz gry się nie zmienił, ale już po zmianie stron Pogoń wyprowadziła dwa mocne ciosy, po których nie było wątpliwości, kto zgarnie 3 punkty w tym spotkaniu. W 46. minucie Szuprytowski dograł do Piotra Prydoła i było już 2:0, a niespełna 2 minuty później Krystian Miś zagrał do Cezarego Demianiuka i było 3:0. Biało-niebiescy nie myśleli przestać i w 61. minucie po faulu na Demianiuka w polu karnym, jedenastkę na bramkę zamienił Lukas Hrnčiar. Do końca spotkania żadna ze stron nie forsowała tempa i mecz zakończył się zdecydowaną wygraną Pogoni.

W barwach Pogoni w II lidze zadebiutował Oliwier Myszkowski.

Zaległe spotkanie Pogoń rozegra w środę, 20 września o 18:00 w Elblągu z Olimpią.

II liga

9 kolejka

Lech II Poznań – Pogoń Siedlce 0:4 (0:1)


Bramki: Szuprytowski 32, Pyrdoł 46, Demianiuk 48, Hrnčiar 61 (k)

Lech II: Pruchniewski – Orłowski, Wichtowski, Tudruj, Kukułka, Lisman (56 Wolski), Niedzielski (59 Kornobis), Nadolski (71 Juszczyk), Dziuba (56 Cywka), Pawłowski (56 Żołądź), Pacławski.

Pogoń: Burek – Burka (74 Dzięcioł), Lewandowski, Majewski, Misiak (67 Myszkowski), Hrnčiar (67 Wicenciak), Sinior, Szuprytowski, Pyrdoł (74 Babor), Miś, Demianiuk (62 Nowak).


Adrian Artych

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.