Sport

Wyścig kolarski TWARDA SKÓRA

Siedlce Czw. 10.08.2023 12:39:00
10
sie 2023

W sobotę, 26 sierpnia odbędzie się jedno z najbardziej oczekiwanych wydarzeń sportowych ziemi siedleckiej – wyścig kolarski wokół powiatu siedleckiego TWARDA SKÓRA. To wyścig rowerowy, który przyciąga zarówno doświadczonych kolarzy, jak i entuzjastów tego pięknego sportu. Głównym celem wyścigu jest wspieranie aktywnej turystyki rowerowej oraz promocja turystyczna obszaru, poprzez pokazanie malowniczych miejscowości i zachwycających o tej porze roku terenów nadrzecznych.

Organizatorem jest Lokalna Grupa Działania Ziemi Siedleckiej, we współpracy z gminami powiatu siedleckiego: Gmina Domanice, Gmina Korczew, Gmina Kotuń, Gmina Mokobody, Miasto i Gmina Mordy, Gmina Paprotnia, Gmina Przesmyki, Gmina Siedlce, Gmina Skórzec, Gmina Suchożebry, Gmina Wodynie, Gmina Zbuczyn. Gospodarzem tegorocznej edycji jest Gmina Zbuczyn.

W tym roku TWARDA SKÓRA ma dla swoich uczestników niespodziankę w postaci dwóch tras. Pierwsza licząca 212 km, to główny dystans wyścigu. Druga trasa liczy 109 km i jest to tzw. MAŁA TWARDA SKÓRA.

Ambasadorem tegorocznej edycji TWARDEJ SKÓRY został Mikołaj Pytla, zwany jako Król Rowerów. Jego obecność na wyścigu stanowić będzie nie tylko dodatkową motywację, ale również inspirację dla wszystkich uczestników.
Gościem specjalnym, tak jak w ubiegłym roku będzie Cezary Zamana, mistrz Polski z 1999 roku oraz zwycięzca Tour de Pologne z 2003 roku. Jego firma Zamana Group została współorganizatorem technicznym rajdu.

Dla oczekujących na uczestników od godziny 14 przewidziana jest impreza plenerowa na Skwerze 600-lecia w Zbuczynie. Stowarzyszenie Ośrodek Kultury i Aktywności Lokalnej w Krzesku we współpracy z Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego zaprezentują okoliczne organizacje, które na ten dzień przekształcą się w prawdziwe Miasteczko Ekonomii Społecznej, w ramach którego powstanie strefa animacji dla dzieci, strefa ruchu na świeżym oraz wiele innych warsztatów. Wszystko umili muzyką Kapela Zbucka, a o godzinie 19.00 zagra gwiazda wieczoru Cezary Makiewicz, artysta muzyki country, autor hymnu Pikniku Country w Mrągowie "Wszystkie drogi prowadzą do Mrągowa". Tuż po jego koncercie odbędą się warsztaty tańca liniowego oraz potańcówka.

Zapraszamy do zapisów na stronie www.twardaskora.pl. Zapewniamy niezapomnianą przygodę i mnóstwo emocji.

Patronat honorowy nad wydarzeniem objął: Marszałek Województwa Mazowieckiego Adam Struzik, Starosta Siedlecki Karol Tchórzewski, Prezes Mazowieckiej Regionalnej

Organizacji Turystycznej Izabela Stelmańska, Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Siedlcach.
Patronat medialny: Katolickie Radio Podlasia, portal podlasie24.pl, Życie Siedleckie, White Studio, Echo Katolickie.
Partnerem Wydarzenia jest Samorząd Województwa Mazowieckiego oraz Stowarzyszenie Ośrodek Kultury i Aktywności Lokalnej w Krzesku.
0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.