Wygrana Pogoni w Lublinie

Siedlce Pon. 14.10.2024 10:49:26
14
paź 2024

Rugbistom Edach Budowlani Lublin nie udało się zaskoczyć w domowym meczu z Pogonią Awenta Siedlce. Drużyna Andrzeja Kozaka stawiała opór w pierwszej połowie, ale po przerwie rywale, mający szerszą ławkę rezerwowych, zaczęli dominować. Ostatecznie Pogoń wygrała 50:10, a dla Budowlanych była to trzecia porażka z rzędu.

Trener Kozak przestrzegał przed siłą Pogoni, która ma najliczniejszy skład w lidze i jest jednym z faworytów do złota, co potwierdziło się na boisku.

Mecz rozpoczął się od prowadzenia gości 12:0, ale Budowlani zmniejszyli straty na 5:12 przed końcem pierwszej połowy. Po przerwie Siedlczanie stopniowo zwiększali przewagę, prowadząc 19:5, 26:5, a potem 38:10, by ostatecznie zwyciężyć 50:10.

Edach Budowlani Lublin – Pogoń Awenta Siedlce 10:50 (5:12)

Punkty Budowlani: Kuziwakwashe Kazembe 5 (1P)

Punkty Pogoń: Daniel Trybus 10 (2P), Nicolas Saborit 10 (2P), Paul Walters 10 (4pd), Oleksandr Shevchenko 5 (1P), Vaha Halaifuana 5 (1P), Daniel Gdula 5 (1P).

Budowlani: Kelberashvili, Rudziński, Novikov (68 Więckowski), Król (60 Mazur), Jasiński (20 S. Próchniak), Skałecki (48 Pietrkiewicz), Pasieczny, Musur, Bobruk, Kazembe, Psuj (63 F. Skup), Węzka, Szczepański, Kasprzak (38 M. Próchniak), Dube. Trener: Andrzej Kozak

Pogoń: Asatiani (48 Kramarenko), Maciejewski (74 Struchkovskyi), Kostałkowski (75 Słowik), Shevchenko, Olejek (58 Gołuchowski), A. Nowicki (74 Bareja), Mirosz (59 Wiśniewski), Halaifuana (61 Struchkovskyi, 66 Halaifuana),