Wisła Kraków lepsza od Pogoni

Siedlce Pon. 07.10.2024 09:07:59
07
paź 2024

Pogoń Siedlce wciąż nie zdołała zdobyć pierwszej domowej wygranej w nowym sezonie, a komplet punktów w tym meczu wywiozła Wisła Kraków.

Przed rozpoczęciem spotkania z Wisłą miała miejsce uroczystość z okazji 80-lecia istnienia Pogoni Siedlce. Prezydent Siedlec, Tomasz Hapunowicz, oraz przewodniczący Rady Miasta, Robert Chojecki, wręczyli prezesowi Łukaszowi Jarkowskiemu i skarbnikowi Robertowi Wicenciakowi serdeczne życzenia oraz pamiątkowy obraz.

Mecz rozpoczął się korzystnie dla biało-niebieskich. W 7. minucie Robert Majewski został sfaulowany w polu karnym, co skłoniło sędziego do podyktowania rzutu karnego. Lukáš Hrnčiar podjął się jego wykonania, jednak Patryk Letkiewicz zdołał obronić strzał. W kolejnej akcji siedlczanie zdobyli bramkę dzięki Karolowi Podlińskiemu. Z upływem czasu Wisła zaczęła dominować na boisku, co przyniosło efekt w postaci wyrównania w 26. minucie. Rafał Mikulec, niepilnowany w polu karnym, umieścił piłkę w siatce, doprowadzając do stanu 1:1.

Siedem minut po przerwie Wisła objęła prowadzenie, a Mikulec ponownie trafił do siatki, wykorzystując podanie Ángela Rodado. Kilka minut później Rodado sam wpisał się na listę strzelców, ustalając wynik meczu. W kolejnych minutach goście mieli przewagę, a Pogoń sporadycznie zagrażała bramce rywali. W jednej z nielicznych akcji Mateusz Majewski posłał piłkę głową obok bramki.

Za tydzień nastąpi przerwa reprezentacyjna w rozgrywkach, a Pogoń rozegra mecz sparingowy ze Zniczem Pruszków.

Betclic I liga

12 kolejka

Pogoń Siedlce – Wisła Kraków 1:3 (1:1)

Bramki: Karol Podliński 7 – Rafał Mikulec 26, 52, Ángel Rodado 59

W 7 minucie Lukáš Hrnčiar (Pogoń) nie wykorzystał rzutu karnego (Patryk Letkiewicz obronił).

Pogoń: 23. Mateusz Pruchniewski – 14. Dawid Burka (65, 77. Daniel Pik), 47. Oskar Krzyżak, 3. Robert Majewski, 31. Ernest Dzięcioł (65, 12. Titas Milašius) – 10. Piotr Pyrdoł, 8. Jakub Sinior (65, 4. Miłosz Drąg), 43. Lukáš Hrnčiar, 7. Damian Szuprytowski (77, 71. Krzysztof Danielewicz), 56. Cezary Demianiuk – 13. Karol Podliński (46, 11. Mateusz Majewski)

Wisła: 28. Patryk Letkiewicz – 25. Bartosz Jaroch, 26. Igor Łasicki, 97. Wiktor Biedrzycki (83, 50. Mariusz Kutwa), 4. Rafał Mikulec – 13. Tamás Kiss (62, 77. Ángel Baena), 8. Marc Carbó, 12. James Igbekeme (78, 19. Olivier Sukiennicki), 9. Ángel Rodado (78, 21. Patryk Gogół), 17. Jesús Alfaro (62, 10. Frederico Duarte) – 99. Łukasz Zwoliński