Wielki powrót Pogoni

Siedlce Pon. 18.03.2024 11:46:11
18
mar 2024

W niedzielę, 17 marca Pogoń podejmowała u siebie Polonię Bytom - rywala z dolnych rejonów tabeli, ale w wyśmienitej formie. Mecz zapowiadał się na niełatwy, natomiast takiego przebiegu i dramaturgii raczej nikt się nie spodziewał.

Mecz zaczął się od wysokiego pressingu gości, z którym nie do końca potrafili sobie poradzić gospodarze. Już w 6. minucie Polonia oddała kilka strzałów w jednej akcji, aż w końcu po ziemi do bramki trafił Daniel Ściślak. Chwilę później strzał Piotra Żagla został zablokowany. Pogoń pierwszy celny strzał oddała dopiero w 18. minucie, wówczas strzelał Piotr Pyrdoł. W 26. minucie było już 2:0 dla gości. Dośrodkowanie z rzutu wolnego w pole karne spowodowało chaos, w którym najlepiej odnalazł się Kamil Wojtyra. 5 minut później ten sam zawodnik trafił po raz drugi, kiedy to na linii pola karnego odebrał piłkę Dawidowi Burce. Pod koniec pierwszej połowy Wojtyra mógł mieć już hat-tricka, ale nie wykorzystał dogodnej okazji stworzonej przez Michała Szmigiela.

Po zmianie stron Pogoń ruszyła do odrabiania strat, nie od dziś wiadomo, że siedlczanie lepiej radzą sobie w drugiej połowie i to ponownie się potwierdziło. W 59. minucie Maksymilian Cichocki, skacząc do główki, sfaulował Damiana Nowaka, sędzia wskazał na rzut karny. Do karnego podszedł najlepszy strzelec gospodarzy w tym sezonie – Cezary Demianiuk, który precyzyjnie go wykorzystał. Chwilę później błąd w komunikacji w polu karnym Polonii wykorzystał Damian Nowak, strzelając głową, tym samym zdobywając gola kontaktowego. W 78. minucie biało-niebiescy przeprowadzili świetną akcji, najpierw dobrze przy piłce utrzymał się Damian Szuprytowski. Następnie zagrał do Meika Karwota, który wypuścił Cezarego Demianiuka, a ten wystawił na pustą bramkę do Damiana Nowaka i mieliśmy remis. Do końca spotkania gospodarze mieli okazję wyjść na prowadzenie, ale Demianiuk przegrał pojedynek sam na sam, a Nowak z rzutu wolnego trafił w poprzeczkę. Ostatecznie mecz zakończył się remisem, który jest dość sprawiedliwy.

Następne spotkanie Pogoń rozegra u siebie 22 marca z Olimpią Elbląg, początek spotkania o 20:00.