Ważne zwycięstwo. Pogoń Siedlce pokonała Skrę Częstochowa

Siedlce Niedz. 08.10.2023 22:14:53
08
paź 2023

W sobotę, 7 października siedlecka Pogoń podejmowała u siebie Skrę Częstochowa. Obie ekipy do tego spotkania podchodziły z takim samym dorobkiem punktowym. Gospodarze byli w lepszej sytuacji - ostatnie tygodnie mieli lepsze od rywala i byli faworytem.

Mecz od początku był dość żywy, aczkolwiek tylko od pola karnego do pola karnego, gdyż żadna strona nie była w stanie wejść w szesnastkę. Z czasem coraz więcej piłką operowali gracze Pogoni. Skra swych okazji szukała długimi podaniami z pominięciem linii pomocy. Na pierwszą groźną sytuację czekaliśmy aż do 38. minuty. Cezary Demianiuk wrzucił w pole karne a Damian Nowak, oddał strzał głową. Piłka powędrowała jednak nad poprzeczką. Jeszcze przed przerwą Demianiuk uderzał z ostrego kąta, ale Karol Szymkowiak poradził sobie z tym strzałem.

Tuż po zmianie stron goście wrzucili piłkę w pole karne Pogoni, a tam nie pilnowany Olivier Wyparty z bliska trafił przy prawym słupku. Bramka częstochowian nie wpłynęła na obraz gry, wciąż to biało-niebiescy mieli inicjatywę. W 54. minucie Jakub Sinior na dwudziestym metrze od bramki nawinął obrońcę i uderzył nisko przy ziemi. Strzał nie był mocny, ale zabójczo precyzyjny i doprowadził do remisu. W kolejnych minutach przyjezdni ruszyli do przodu. A brak w obronie Tomasza Lewandowskiego dał się we znaki. Obrona siedlczan popełniała karygodne błędy, które mogły, ale na szczęście dla gospodarzy nie wpłynęły, na wynik spotkania. W kluczowych momentach albo dość szczęśliwie pojawiał się któryś z Pogonistów lub gracze Skry sami marnowali dogodne sytuacje. W tym czasie Pogoń nie spała i miała nawet lepsze sytuacje bramkowe. Mocne strzały na bramkę oddali Lukáš Hrnčiar czy Damian Szyprutowski. Natomiast to Nowak został bohaterem tego spotkania. Pod koniec meczu dośrodkowania z rzutu wolnego nie przeciął nikt i piłka dotarła do siedleckiego snajpera, który się nie pomylił i w konsekwencji dał zwycięstwo swojej drużynie.

Kolejne spotkanie Pogoniści rozegrają z Radunią w Stężycy - w niedzielę 15 października o godz.: 14:00.