Sport

W Strzale walczyli o medale. Międzynarodowa gala sportów walki w judo, sumo i zapasach

Siedlce Niedz. 18.02.2024 11:57:36
18
lut 2024

W sobotę, 17 lutego na halach sportowych Zespołu Oświatowo-Wychowawczego w Strzale odbyła się Międzynarodowa Gala Sportów Walki w trzech dyscyplinach: judo, sumo oraz zapasach. W zawodach wzięli udział juniorzy i kadeci, którzy walczyli w sześciu kategoriach wiekowych. Zawody zostały rozegrane na trzech matach. Do rywalizacji na macie zapaśniczej stanęli oprócz Polaków także uczestnicy z zagranicy, w tym Belgii, Macedonii, Słowacji oraz Ukrainy. Dla najlepszych sportowców przygotowano dyplomy i medale. Organizatorem wydarzenia był WLKS Nowe Iganie.

- Na tym turnieju wystąpiło 200 zawodników i zawodniczek. Myślimy, że ta impreza wejdzie na stałe do kalendarza naszego klubu. Chcemy jak najwięcej dzieci odciągnąć od telewizorów i komputerów, aby zachęcić ich do uprawiania jakiegokolwiek sportu – mówi Stefan Długosz, dyrektor klub WLKS Siedlce – Nowe Iganie, organizującego wydarzenie.

W zawodach zmierzyli się ze sobą zarówno juniorzy urodzeni w latach 2004-2006 oraz kadeci urodzeni w latach 2007-2009. Juniorzy walczyli w kategoriach wagowych 57 kg, 65 kg 70 kg,74 kg, 86 kg, 125 kg (2 kg tolerancji), z kolei kadeci w wadze: 51 kg, 55 kg, 60 kg, 65 kg, 71 kg, 80 kg (1 kg tolerancji). Zawody zostały rozegrane na 3 matach, w tym każda dyscyplina na oddzielnej macie.

Rywalizację rozpoczęły walki eliminacyjne w różnych kategoriach wagowych, po których odbyło się uroczyste otwarcie gali i przemówienia przedstawicieli lokalnych władz i instytucji. Po wyłonieniu uczestników, którzy zmierzyli się w walkach półfinałowych i finałowych i wybraniu zwycięzców, wręczono oficjalnie laureatom dyplomy i medale za uzyskane lokaty.

Wydarzenie zostało objęte honorowym patronatem Marszałka Województwa Mazowieckiego, Adama Struzika, Starosty Powiatu Siedleckiego, Karola Tchórzewskiego oraz Wójta Gminy Siedlce, Henryka Brodowskiego. Patronat medialny nad wydarzeniem objęły Katolickie Radio Podlasie i portal podllasie24.pl.
Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Kamil Skorupski
+48.504838118

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.