Sport

Telewizyjne emocje i zwycięstwo siatkarzy KPS Siedlce

Siedlce Wt. 19.01.2021 10:00:39
19
sty 2021

W czwartek, 14 stycznia KPS Siedlce podejmował eWinner Gwardię Wrocław. Spotkanie można było na żywo oglądać na antenie Polsatu Sport Extra. Siedlczanie zrewanżowali się ekipie z Wrocławia za porażkę w pierwszej rundzie, kiedy ulegli Gwardii 3:1, we własnej hali KPS wygrał 3:2.

Do Siedlec przyjechał czwarty zespół TAURON1Ligi, Gwardia, która do tej pory 10 razy schodziła z parkietu jako zwycięzca. KPS z jednym zwycięstwem mniej na koncie plasował się na 6 miejscu.
Początek pierwszej partii był wyrównany. Do stanu 5:5 drużyny grały punkt za punkt. Następnie serią dobrych zagrywek popisał się Krzysztof Gibek. Do tego po stronie gości dobrze funkcjonował blok 9:5. Siedlczanie w tej premierowej odsłonie nie potrafili znaleźć żadnego skutecznego sposobu, aby zatrzymać rozpędzonych rywali 10:19. Wrocławianie bardzo pewnie wygrali premierową odsłonę meczu 25:14.
Kolejny set to kopia wcześniejszego. Do stanu 5:5 gra była równa. Następnie KPS, dzięki pewnym kontratakom Janusza Górskiego objął prowadzenie 7:5. Gwardziści ani myśleli składać broń. Cenne oczka zdobywał Mateusz Frąc oraz Łukasz Lubaczewski 9:10. Atakujący Gwardii nie zwalniał również ręki w polu serwisowym 13:12. Z kolei siatkarze z Siedlec zaczęli popełniać proste błędy 12:14. Gospodarze szybko odrobili straty 14:14 i od tego momentu toczyła się zacięta walka 19:19. Tę partię rozstrzygnęła nerwowa gra na przewagi 24:24. Końcówka dostarczyła drużynom wiele emocji. Ostatecznie triumfowali podopieczni Mateusza Grabdy 36:34. Najpierw błąd w polu serwisowym popełnił Gibek, a chwilę później Jakub Strulak blokiem zatrzymał Lubaczewskiego.
KPS poszedł za ciosem w kolejnej części meczu. Przy zagrywce Jakuba Strulaka objął prowadzenie 5:2. Podopieczni Krzysztofa Janczaka zaczęli mieć problem z dokładnym przyjęciem, a w konsekwencji wyprowadzeniem skuteczniej akcji 5:9. Po stronie KPS-u ręki w polu serwisowym nie zwalniał Damian Dobosz 10:5. W tej sytuacji trener ekipy gości zdecydował się na zmianę rozgrywającego. Miejsce Mateusza Biernata zajął Sebastian Matula 6:13. Ta zmiana okazała się dobrym posunięciem, bowiem wrocławianie zmniejszyli dystans do trzech oczek 12:15. W dalszej części siatkarze z Siedlec w pełni kontrolowali grę, zwyciężając pewnie 25:17. W ostatniej akcji tej partii błąd w ataku popełnił Tytus Nowik.
eWinner Gwardia nie miała zamiaru poddać się w tym spotkaniu. Na parkiecie pojawił się Matula, Damian Wierzbicki, Błażej Szymeczko oraz Tytus Nowik. Te zmiany okazały się bardzo dobre. Na początku serią dobrych zagrywek popisał się Mateusz Siwicki 2:0. Siedlczanie szybko dorobili straty 2:2. Jednak, kiedy w polu serwisowym gości pojawił się Matula odskoczyli na kilka oczek 6:2. Potem kolejną serią popisał się Nowik 9:3. W tym fragmencie gry gospodarze nie wystrzegali się prostych błędów 5:11 i 8:15. KPS walczył do końca. Przy serwisie Przemysława Kupki zmniejszył dystans do trzech oczek 19:22. Jednak ostatnie słowo należało do zespołu ze stolicy Dolnego Śląska 25:20. W ostatniej akcji Siwicki zatrzymał na prawym skrzydle atak Kańczoka.
Zwycięzcę meczu 18. kolejki pomiędzy KPS Siedlce - eWinner Gwardia Wrocław wyłonił tie-break. Tę partię od skutecznego ataku zaczął Wierzbicki 1:0. Chwilę późnej równie dobrym zagraniem odpowiedział Kańczok 1:1. Do stanu 4:4 gra była równa. Następnie na prowadzenie wysunęli się siedlczanie 8:4. Dobrze blokowali i wyprowadzali skuteczne kontrataki. Do tego ręki w polu serwisowym nie zwalniał Radosław Nowak. Gospodarze nie dali sobie wyrwać z rąk zwycięstwa 15:9. W ostatniej akcji został zablokowany Gibek.
18 kolejka , TAURON1.Liga
KPS Siedlce - EWINNER Gwardia Wrocław 3:2
(14:25, 36:34, 25:17,20:25,15:9 )
MVP: Jakub Strulak
Skład KPS: Radosław Nowak, Jakub Strulak, Szymon Bereza, Janusz Górski, Damian Dobosz, Mateusz Kańczok i Patryk Waloch oraz Jacek Ziemnicki, Dawid Pawlun, Przemysław Kupka, Michał Wójcik


Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Magda Szewczuk

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.