Szalony mecz w Siedlcach

Siedlce Pon. 25.09.2023 13:13:01
25
wrz 2023

W sobotę siedlecka Pogoń podejmowała gości z Kołobrzegu. Mimo że gospodarze przegrywali dwiema bramkami jeszcze do 87 minuty, to ostatecznie wyszarpali remis i cenny punkt.

Początek meczu był dość wyrównany, choć to Pogoń miała więcej okazji na bramkę. Lukáš Hrnčiar strzelił mocno z rzutu wolnego, lecz niecelnie. W kolejnych minutach Cezary Demianiuk uderzył głową, ale bramkarz był dobrze ustawiony i bez problemu złapał futbolówkę. Po półgodziny gry to goście zaczęli przejmować inicjatywę. W 34. minucie Cezary Polak był niekryty w polu karnym i z łatwością wykorzystał dośrodkowanie. Bramka nakręciła gości i już 6 minut później było 2:0. Olaf Nowakowski uderzył na bramkę, strzał obronił Jakub Burka, ale na dobitkę Filipe Oliveira był bezradny. Jeszcze w pierwszej części gol mógł zdobyć Przemysław Misiak, lecz w dogodnej sytuacji spudłował.

W pierwszych minutach drugiej połowy obraz gry był dokładnie taki sam jak pod koniec pierwszej. To goście stwarzali więcej sytuacji. Dość niespodziewanie w 54. minucie Krystian Miś uderzył z linii pola karnego w słupek. To pobudziło biało-niebieskich. Kwadrans później z boku pola karnego brawurowo wbiegł Cezary Demianiuk, który został sfaulowany przez Michała Cywińskiego. Do karnego podszedł sam poszkodowany i zdobył gola kontaktowego. Radość była dość krótka, bo zaledwie minutę później goście zdobyli kolejnego gola. Najpierw strzał w poprzeczkę, następnie Burka obronił nogami, ale przy drugiej dobitce Jonathana Júniora był już bezradny. Wydawało się, że to koniec marzeń o punktach. W 88. minucie Damian Szyprutowski dośrodkował w pole karne, a wracający do gry Damian Nowak zdobył gola głową od poprzeczki. Ostatnie minuty były rozgrywane na dużej intensywności. W 90. minucie Robert Majewski po wrzutce z rzutu wolnego doprowadził do remisu i tak też skończyło się to spotkanie.
Następne spotkanie Pogoń rozegra u siebie w Pucharze Polski z Podbeskidziem. To spotkanie zaplanowano na wtorek, 26 września o godzinie 15:00.

II liga
10. kolejka
Pogoń Siedlce – Kotwica Kołobrzeg 3:3 (0:2)

Bramki: Demianiuk 69 (k), Nowak 88, Majewski 90 – Polak 34, Oliveira 40, Júnior 70

Pogoń: Burek – Burka, Dzięcioł, Majewski, Misiak (46 Bujalski), Hrnčiar (46 Nowak), Sinior (67 Wicenciak), Szuprytowski, Pyrdoł (56 Majewski), Miś, Demianiuk.

Kotwica: Michalski - Kosakiewicz, Witasik, Rzeźniczak, Polak, Cywiński, Kort (13 Oliveira), Šoljić, Stasiak (81 Kozajda), Nowak (64 Kaczmarek), Kozłowski (64 Júnior).