Sukces siedleckiego judoki w Mistrzostwach Świata w Abu Dhabi

Siedlce Wt. 07.11.2023 13:23:48
07
lis 2023

Na przełomie października i listopada w Abu Dhabi odbyły się Mistrzostwa Świata JUDO weteranów, w których udział wzięło prawie 1000 judoków i judoczek. Polska reprezentacja weteranów, potocznie zwana Masters Team Poland liczyła 17 zawodników.

Polscy judocy spisali się wyśmienicie, ich walki pełne dramaturgii, zaciętości i poświęcenia w końcowym efekcie dały Polsce 2 złote, 3 srebrne i 4 brązowe medale. Dodatkowo dwóch zawodników zajęło piąte, a trzech - siódme miejsca.

Dzięki temu reprezentacja Polski uplasowała się na 10 miejscu w gronie 63 państw biorących udział w MŚ. W reprezentacji znalazł się również mieszkaniec Siedlec. Sławomir Kamiński startował w kategorii wiekowej M6 do 100 kg. Siedlczanin stoczył 5 walk, przegrywając tylko jedną. Najbardziej efektowne zwycięstwo odniósł w walce o brązowy medal. Pokonał przeciwnika efektownym podcięciem po 8 sekundach walki.