Sport

Spała pokonana

Siedlce Czw. 09.12.2021 14:25:38
09
gru 2021

KPS Siedlce pokonał SMS PZPS Spała 3:0 w meczu 23. kolejki TAURON 1. Ligi Mężczyzn rozgrywanej awansem. Pierwsze spotkanie tych drużyn również zakończyło się zwycięstwem siedlczan w trzech partiach. MVP środowego pojedynku został wybrany Mateusz Borkowski.

W środowe popołudnie, 8 grudnia drużyny z Siedlec i Spały rozegrały spotkanie awansem. Zespoły rywalizowały o punkty akonto 23. serii spotkań. Przed pierwszym gwizdkiem w roli faworyta stawiono siedlczan, którzy z dorobkiem 21 punktów zajmowali 8. miejsce w tabeli. SMS PZPS do tej pory na trzynaście rozegranych pojedynków wygrał dwa.

Pierwsza partia lepiej zaczęła się dla siedlczan. Już na początku serią dobrych zagrywek popisał się Filip Frankowski. Spalska młodzież miała ogromne problemy z przyjęciem. Co prawda, goście odrobili kilka oczek w drugiej części premierowej odsłony meczu, ale do końca warunki dyktowali gospodarze, którzy pewnie wygrali 25:18. Zwycięstwo pewnym atakiem przypieczętował Damian Dobosz.

Drugi set był bardziej wyrównany. Do stanu 10:8 drużyny grały praktycznie punkt za punkt. Po stronie przyjezdnych dobrze w bloku radził sobie Mateusz Nowak. Kiedy po stronie KPS-u w polu serwisowym pojawił się Bartosz Michalak, gospodarze odskoczyli na kilka oczek (16:10). Do końca partii sytuację na parkiecie kontrolowali podopieczni Mateusza Grabdy, którzy ostatecznie wygrali 25:19.

Zespół z Siedlec poszedł za ciosem. W kolejnej partii bardzo szybko narzucił rywalom swój styl gry. Serią świetnych serwisów popisał się Adrian Markiewicz, przy jego zagrywce siedlczanie odskoczyli na 12:7. Podopieczni Michała Bąkiewicza nie potrafili znaleźć żadnego sposobu aby zatrzymać przeciwników. Gospodarze utrzymali odpowiednią koncentrację do końca i pewnie zwyciężyli w trzeciej partii 25:15.

KPS dopisał na swoje konto 3 punkty, a już w sobotę 11 grudnia o 17: 00 siedlczanie ponownie zagrają przed własną publicznością. Do Siedlec przyjedzie Mickiewicz Kluczbork.

KPS Siedlce - SMS PZPS Spała 3:0
(25:18, 25:19, 25:15)
MVP: Mateusz Borkowski

KPS: Filip Frankowski, Mateusz Borkowski, Adrian Markiewicz, Damian Dobosz, Mariusz Magnuszewski, Bartosz Michalak i Adrian Potera (L) oraz Michał Gołębiowski, Dawid Pawlun, Piotr Truszkowski

Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Magda Szewczuk

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.