Sport

SIEDLECKA AKADEMIA FUTBOLU

Siedlce Czw. 05.11.2020 16:16:00
05
lis 2020

Rusza wspólny projekt klubów– MKL SEMP Siedlce, Masovia Siedlce, Naprzód Skórzec oraz Olimp Stok Lacki – pod nazwą: SIEDLECKA AKADEMIA FUTBOLU.

- Ten projekt od dawna dojrzewał w naszych głowach i zrodził się z chęci wyszkolenia jak największej ilości jak najlepszych piłkarzy z naszego regionu. Jego formuła jest bardzo prosta i sprawdza się nie od dziś. W każdym roczniku prowadzonym przez współzałożycieli Siedleckiej Akademii Futbolu trenuje wielu utalentowanych Piłkarzy. Naszym celem jest natomiast zgromadzenie ich w jednym miejscu i w jednym czasie, aby mogli wspólnie rozwijać się i kształcić pod fachową opieką połączonych sił trenerskich wszystkich klubów. Powyższe sprawi, iż spośród około 1000 zawodników będziemy mogli selekcjonować reprezentacje poszczególnych roczników, które następnie będą występowały pod szyldem Siedleckiej Akademii Futbolu. Ponadto zawodnicy ci nadal będą reprezentowali swoje rodzime Kluby - informują inicjatorzy projektu.

Wszystkim uczestnikom projektu przyświeca bowiem wspólny cel – wychowanie Piłkarzy, którzy z dumą będą reprezentowali nasz region na boiskach piłkarskich całej Polski, we wszystkich klasach rozgrywkowych. - Dlatego też do współpracy zapraszamy wszystkie kluby piłkarskie, którym przyświecają te same idee. Nasza współpraca oparta jest na partnerstwie, przyjaźni, równości i zaufaniu. Tylko w ten sposób możemy bowiem zadbać o to, aby region siedlecki mógł w najbliższej przyszłości poszczycić się tym, iż jego młodzi mieszkańcy na dobre zagoszczą na piłkarskiej mapie Polski - informują.

Inicjatorzy projektu wyjaśniają, że dzięki połączeniu sił zawodnicy z poszczególnych klubów stworzą zgrane i mocne piłkarskie ekipy, które jak równy z równym będą mogły konkurować ze wszystkim klubami nie tylko na Mazowszu, ale również w całym kraju. - Mierzymy wysoko? Tak – bowiem zły jest ten żołnierz, który nie marzy o tym, aby zostać generałem - wyjaśniają.

Propozycja udziału we wspólnym projekcie skierowana jest do wszystkich Klubów, którym również przyświeca ten sam cel – wychowania jak największej ilości kompletnych piłkarzy (zarówno pod względem piłkarskim, mentalnym, wychowawczym), którzy za kilka lat staną się wizytówką piłkarskiego regionu siedleckiego.

- SIEDLECKA AKADEMIA FUTOBLU staje się faktem. Od teraz stanowimy jedność!!! A nie od dziś wiadomo, że w jedności MOC I SIŁA - zapewniają inicjatorzy projektu.

Źródło: SEMP Siedlce
[MSz]

Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Magda Szewczuk

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.