Siedlczanin z brązowym medalem Mistrzostw Europy Weteranów

Siedlce Czw. 15.06.2023 15:38:09
15
cze 2023

W dniach 8-11 czerwca w Celje-Podčetrtek na Słowenii odbyły się Mistrzostwa Europy Weteranów. Z Polski wyruszyło do walki czterdziestu judoków i dwie judoczki. Wśród zawodników znalazł się siedlczanin Sławomir Kamiński.W sumie weterani z Polski zdobyli 20 medali indywidualnych i po 11 latach stanęli znowu na podium w rywalizacji drużynowej, pokonując Włochów 3-2 w walce o brązowy medal.

Sławomir Kamiński bronił tytułu ME z zeszłego roku. Niestety już w pierwszej walce został rozlosowany z późniejszym zwycięzcą kategorii M6 do 100kg. Po zaciętym pojedynku nieznacznie uległ Austriakowi w doliczonym czasie walki. Pozostałe walki wygrał przed czasem zajmując ostatecznie 3 miejsce.

Siedlczanin walczył również w drużynie. Przy stanie meczu 2 do 2, wynik jego walki decydował o wygranej całej drużyny. Po mistrzowsku wywiązał się odpowiedzialności jaka na nim ciążyła i pokonał Włocha rzutem w pierwszych sekundach walki.