Sport

Siedlce: XIV Zawody w Gimnastyce Sportowej Dziewcząt i Chłopców o Puchar Dyrektora Szkoły Podstawowej Nr 7

Siedlce Sob. 22.04.2023 13:30:45
22
kwi 2023

W sobotę, 22 kwietnia po 4-letniej przerwie spowodowanej pandemią odbyła się XIV edycja Zawodów w Gimnastyce Sportowej Dziewcząt i Chłopców o Puchar Dyrektora Szkoły Podstawowej Nr 7 w Siedlcach.

Udział w zawodach wzięło łącznie około 80-ciu uczestników. Do rywalizacji stanęli uczniowie klas 1-4 m.in. ze szkoły z Grębkowa, Szkoły Podstawowej Nr 8 w Siedlcach, a także gospodarze ze Szkoły Podstawowej Nr 7 w Siedlcach.

Celem zawodów jest popularyzacja aktywności fizycznej wśród dzieci i młodzieży miasta Siedlce i regionu. Dziewczęta i chłopcy rywalizowali w indywidualnych konkurencjach. Każdy zawodnik miał do wykonania układ ćwiczeń wolnych tj. stanie na rękach, tzw. „mostek”, przerzut bokiem, przewrót w przód i w tył, układ ćwiczeń równoważnych na ławeczce gimnastycznej oraz skok przez kozła. Chłopcy także mieli do wykonania układ figur na drążku. W zawodach sędziowali absolwenci i studenci Akademii Wychowania Fizycznego i Sportu z Białej Podlaskiej.Patronem wydarzenia było Katolickie Radio Podlasie i Portal informacyjny Podlasie24.pl
Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Katarzyna Chacińska

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.