Sport

Siedlce: V Charytatywny Bieg Mikołajkowy z „Dwójką”

Siedlce Niedz. 03.12.2023 19:50:22
03
gru 2023

W niedzielę, 3 grudnia odbył się V Charytatywny Bieg Mikołajkowy z siedlecką „Dwójką”, czyli Szkołą Podstawową nr 2 im. Gabriela Narutowicza w Siedlcach. W ramach wydarzenia przeprowadzony został bieg główny na 5 km, marsz nordic walking oraz marsz rodzinny na 2,5 km. Rywalizacja dzieci i młodzieży odbywała się w ośmiu kategoriach wiekowych (5-12 lat), z podziałem na dziewczynki i chłopców.


Celem wydarzenia było przede wszystkim zebranie środków na leczenie Wiktora Zawadzkiego, trzyletniego chłopca, podopiecznego Fundacji MKL dzieciom, który urodził się bez połowy serca. 100% opłat startowych za udział w biegu zostanie przekazana na zebranie kwoty niezbędnej do przeprowadzenia operacji, dzięki której Wiktorek będzie mógł normalnie żyć. Bieg miał być także okazją do integracji lokalnej społeczności oraz zachętą do aktywnego spędzania czasu przez dzieci i uczniów.

Jadwiga Zgorzałek, dyrektor siedleckiej „Dwójki” w rozmowie z Katolickim Radiem Podlasie powiedziała, że wygrana i to kto został laureatem nie było tu istotne. Kluczową kwestią było to, że taką inicjatywą można zrobić coś dobrego dla drugiego człowieka. Jak podkreśliła dyrektor placówki, największą nagrodą jest tu uśmiech, podziękowanie, satysfakcja i wspólna dobra zabawa.

Od początku wydarzenia uczestnicy byli dopingowani zarówno przez dyrektor placówki i kadrę pedagogiczną siedleckiej „Dwójki", Andrzeja Sitnika, Prezydenta Miasta Siedlce oraz Rafała Wysockiego, dyrektora Siedleckiego Klubu Sportowego „Feniks" w Siedlcach przebranego za św. Mikołaja. Mimo dużej ilości śniegu na trasie, frekwencja uczestników i kibicujących dopisała, a do samego wydarzenia zgłosiło się ponad 200 biegaczy.

Każdy z biegaczy na mecie otrzymał pamiątkowy medal, przypominający choinkową bombkę. Pod koniec wydarzenia oprócz oficjalnej dekoracji zwycięzców, odbyła się także charytatywna licytacja gadżetów. Przyznano także nagrody za najlepsze przebrania Mikołajów i Śnieżynek.

Organizatorami wydarzenia byli: Siedlecki Klub Sportowy „FENIKS”, Szkoła Podstawowa nr 2 im. Gabriela Narutowicza w Siedlcach oraz Fundacja MKL Dzieciom.
Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Katarzyna Chacińska

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.