Seria bez porażki Pogoni przerwana

Siedlce Niedz. 28.04.2024 17:56:11
28
kwi 2024

W piątek, 26 kwietnia Pogoń Siedlce podejmowała u siebie Radunię Stężyca. Mecz zapowiadał się na trudny i w istocie taki był, ale przebieg i finalny wynik zaskoczył nawet największych pesymistów.

Obie drużyny wiedziały, o co toczy się walka w tym spotkaniu. Pogoń stwarzała więcej sytuacji, ale goście byli dobrze zorganizowani i nie dopuszczali do klarownych sytuacji. Pierwszą próbę miał Jakub Sinior, który uderzył z dystansu nad bramką. Chwilę później Krystian Miś dostał dobre prostopadłe podanie od Damiana Szyprutowskiego, następnie wystawił do Piotra Pyrdoła, lecz jego strzał w gąszczu nóg rywali został zablokowany. Wtedy dość niespodziewanie z akcją ruszyli goście. Wojciech Łuczak uderzył na bramkę, piłka odbiła się od Ernesta Dzięcioła, następnie Jakub Burek nie wiedział, jak zareagować i futbolówka trafiła do bramki. Pogoń grała wysokim pressingiem. W 40. minucie Cezary Demianiuk, będąc na skraju pola karnego, dobrze się obrócił i uderzył na bramkę, ale strzał został odbity na rzut rożny. Po tym rzucie rożnym Przemysław Misiak trafił w słupek.

Po zmianie stron obraz gry nie zmienił się. Wciąż to Pogoń, prowadziła grę. Od razu po wejściu na boisku Tomasz Walczak strzelał głową, ale to była bardzo prosta piłka do złapania. W 50. minucie błąd w rozegraniu na połowie gospodarzy. Matej Mršić uderzył z 25 metrów bramkarz, był zasłonięty i futbolówka wpadła tuż przy słupku. Ten gol dość wyraźnie pokrzyżował plany biało-niebieskim na drugą połowę. W kolejnych minutach próbował Demianiuk, ale jego strzał po ziemi minął słupek. W 75. minucie Mršić otrzymał podanie z głębi pola, podał do Mateusza Kuzimskiego, a ten wślizgiem zdobył gola na 0:3. W końcówce spotkania Lukáš Hrnčiar miał dwie okazje na gola honorowego, ale obie były niecelne. Ostatecznie Pogoń przegrywa swoje drugie ligowe spotkanie w tym roku.

Kolejny mecz MKP Pogoń rozegra w niedzielę 5 maja o 16:00 w Lubinie z Zagłębiem.