Sport

Ruszyły zapisy na Półmaraton Zbucki

Siedlce Czw. 08.09.2022 12:22:53
08
wrz 2022

Biegowa impreza w Zbuczynie odbędzie się w niedzielę, 2 października. Uczestnicy będą mogli wziąć udział w Półmaratonie Zbuckim, Piątce Zbuckiej i Piątce Zbuckiej Nordic Walking. Internetowe zapisy prowadzone są do środy, 28 września.

Organizatorzy przewidują trzy dystanse: półmaraton (21 km 100 m), bieg na 5 km oraz marsz Nordic Walking (5 km), a także biegi dla dzieci, które odbędą się na bieżni tartanowej przy Szkole Podstawowej w Zbuczynie. Wszystkie trasy zostały atestowane przez Tadeusza Dziekońskiego, wiceprezesa Polskiego Związku Weteranów Lekkiej Atletyki. Jak twierdzą organizatorzy sprzyjają one pobijaniu życiowych rekordów. Obie trasy na 5 km są całkowicie płaskie, a półmaratończycy jedynie na krótkim dystansie będą musieli zmierzyć się ze wzniesieniami terenu.

Ambasadorami biegu są: Lidia Chojecka, Tomasz Jaszczuk, Tadeusz Dziekoński, Robert Celiński oraz Łukasz Zdanowski. Każdy z nich weźmie udział w biegu.

Dla uczestników przewidziane są pamiątkowe medale. Nagrody koloru złotego przyznawane będą za udział w Półmaratonie Zbuckim, a medale koloru srebrnego za biegi w Piątce Zbuckiej i Piątce Zbuckiej Nordic Walking. 

Więcej o biegu i przewidzianych nagrodach dla zwycięzców opowiedział Paweł Chojecki, jeden z organizatorów wydarzenia.

Zapisy do biegu prowadzone są przez stronę internetową. Aktualności dotyczące wydarzenia pojawiają się również na Facebooku.

Patronem wydarzenia jest Wójt Gminy Zbuczyn Hubert Pasiak. Organizatorami biegu są: Gmina Zbuczyn oraz Zbucki Ruch.

MR

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.